Nieplanowane lądowanie samolotu linii Turkish Airlines na Lotnisku Chopina

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Fot. Dariusz Kłosiński - Lotnisko ChopinaNa Lotnisku Chopina w Warszawie około godziny 15:00 wylądował samolot linii Turkish Airlines, Boeing 777-300ER, który odbywał rejs na trasie Stambuł – San Francisco. Na pokładzie były 342 osoby.

Tuż przed godziną 15:00 kapitan samolotu poprosił o zgodę na lądowanie na Lotnisku Chopina. Decyzję kapitana uzasadniało zagrożenie wynikające ze stwierdzenia obecności na pokładzie samolotu przedmiotu nienależącego do żadnego z pasażerów.

W efekcie tego wydarzenia na Lotnisku Chopina w trybie natychmiastowym powołano Sztab Kryzysowy, który zdecydował o wszczęciu działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich pasażerów i załogi samolotu tureckiego przewoźnika.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Po lądowaniu samolot Boeing 777-300ER został skierowany na bezpieczne stanowisko. Z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa pasażerowie i załoga opuścili pokład samolotu i zostali przewiezieni do terminala, gdzie personel naziemny objął ich troskliwą opieką. Następnie odpowiednie służby przystąpiły do czynności sprawdzania statku powietrznego. Po dokładnym wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności lądowania, zdecydowano o kontynuowaniu lotu.

Cała operacja na Lotniku Chopina trwała niecałe dwie godziny. Uczestniczyło w niej około 200 pracowników Lotniska Chopina oraz między innymi funkcjonariusze ABW, Straży Granicznej, Policji i Straży Pożarnej.

(Informacja prasowa, foto: Dariusz Kłosiński)