Nowe połączenie WIzz Air z lotniska Olsztyn-Mazury do Oslo Torp

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

wizz_air_olsztyn_mazury4Wizz Air świętuje dzisiaj wraz z Portem Lotniczym Olsztyn Mazury osiągnięcie znakomitego wyniku – 30 000 pasażerów. 30000. pasażer lotniska przyleciał lotem WIZZ z Londynu Luton.

Pierwszy lot Wizz Air z Portu Lotniczego Olsztyn Mazury odbył się w czerwcu i od tej pory linia przewiozła ponad 15 000 pasażerów na swojej niskokosztowej trasie do i z Londynu Luton stając się głównym przewoźnikiem w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej z okazji tego wyjątkowego wydarzenia, WIZZ ogłosił uruchomienie nowej trasy z lotniska Olsztyn Mazury do Oslo Torp. Nowe połączenie zacznie działać 20 maja 2017 roku. Loty odbywać się będą trzy razy* tygodniowo. Z nowym połączeniem, Wizz Air oferuje prawie 87 000 miejsc w siatce połączeń w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury w 2017 roku, co stanowi 220% wzrost w porównaniu do poprzedniego roku. Bilety dostępne są już w sprzedaży, a ich ceny zaczynają się już od 59 PLN**.

Wizz Air rozpoczął działalność w Polsce w 2004 roku i od tego czasu stale rozwija swoją siatkę niskokosztowych połączeń aktualnie oferując 140 tras do 24 krajów z ośmiu polskich lotnisk. Operacje lotnicze WIZZ nie tylko umożliwiają dogodny dostęp do niskokosztowych połączeń między Polską a pozostałą częścią Europy, ale stymulują rozwój lokalnego zatrudnienia w branży lotniczej i turystycznej. Wizz Air obecnie zatrudnia w Polsce prawie 800 pracowników, którzy dbają o najwyższy poziom usług oferowanych na pokładach WIZZ podczas lotów. W bieżącym roku przewoźnik wspiera 4500*** miejsc pracy w branżach pośrednio związanych z działalnością linii w Polsce.

Linia Wizz Air świętowała ostatnio przewiezienie 45 milionów pasażerów w Polsce. Na przestrzeni 12 miesięcy do 30 września 2016 roku ponad 6,7 mln pasażerów skorzystało z połączeń WIZZ na trasach z i do Polski.

TRASY WIZZ AIR Z LOTNISKA OLSZTYN-MAZURY

 

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od**

Oslo Torp

wtorek, czwartek*, sobota

20 maja 2017

59 PLN

Londyn Luton

wtorek, czwartek****, sobota

już działa

89 PLN

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: “Z radością świętujemy osiągnięcie tego znakomitego wyniku w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury. Oferta niskokosztowych połączeń Wizz Air zawitała na Mazury w kwietniu, a nasza trasa do Londynu Luton bardzo szybko zyskała uznanie i popularność wśród pasażerów z Polski i Wielkiej Brytanii. Do tej pory ponad 15 000 klientów doceniło wysoki poziom naszych usług i skorzystało z lotów z i do Szyman. Podkreślając nasze zaangażowanie w działalność w regionie i na rzecz polskich pasażerów ogłaszamy dzisiaj kolejną atrakcyjną destynację w siatce połączeń WIZZ z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury – Oslo Torp. Liczymy na kontynuację owocnej współpracy z tutejszym lotniskiem i zamierzamy nadal rozwijać się na Mazurach. Nasza załoga serdecznie zaprasza na pokład nowego samolotu Airbus A320!”.

(Informacja prasowa)