Nowy Country Manager Lufthansa Group w Polsce

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Foto: Dariusz Iwanski

W maju Frank Wagner został powołany na stanowisko Country Managera Lufthansy, Austrian Airlines, Brussels Airlines oraz SWISS w Polsce. Ma 47 lat i ponad 15-letnie doświadczenie w branży lotniczej.

Frank Wagner jest odpowiedzialny za sprzedaż w liniach pasażerskich Lufthansa Group w Polsce. Raportuje bezpośrednio do Ofera Kischa, Dyrektora Generalnego Lufthansy na region Europy Środkowej i Wschodniej.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Frank Wagner dołączył do Lufthansy w 1997 w Londynie. Po pracy na kilku stanowiskach w lokalnym dziale sprzedaży, dołączył do zespołu zarządzającego na rynku europejskim w 1999 w Londynie i w 2001 roku został asystentem Wicedyrektora ds. Sprzedaży i Usług w Europie. W 2004 roku Wagner został mianowany Dyrektorem Generalnym Lufthansy w Portugalii. W 2009 roku powrócił do Wielkiej Brytanii, obejmując stanowisko kierownika ds. produktu w Star Alliance Company Plus/Partner Plus Benefit, korporacyjnym programie premiowym na region Wielkiej Brytanii i Irlandii. W 2013 roku objął stanowisko kierownika ds. umów joint ventures i współpracy pomiędzy liniami w Wielkiej Brytanii, a w 2014 dołączył do strategicznego zespołu European Area Management we Frankfurcie.

Frank Wagner zdobył tytuł doktora komunikacji na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji (Mainz) – jednej z najstarszych i największych uczelni w Niemczech. Urodził się w 1967 roku w Ludwigsburgu, jest żonaty i ma troje dzieci.

(Informacja prasowa)