Nowy terminal satellite w Monachium zostanie otwarty dokładnie za 3 miesiące

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

20150804_PM Satellit Lounges LufthansaNowy budynek satellite na Terminalu 2 lotniska w Monachium zostanie oddany do użytku 26 kwietnia 2016 roku – dokładnie za 3 miesiące. Data została potwierdzona przez Lufthansę i Munich Airport. Dzięki dodatkowej przepustowości w wysokości 11 milionów pasażerów rocznie, całkowita wyniesie 36 milionów. Jako jeden z najbardziej zaawansowanych na świecie terminali, satellite znacząco poprawi komfort pasażerów. Ostatnie trzy miesiące zostaną przeznaczone na finalizację prac, instalację urządzeń technicznych oraz wykończenie wnętrz w częściach sklepowych i restauracyjnych. W połowie marca firmy i instytucje wynajmujące przestrzeń w terminalu zaczną zajmować swoje biura. Oznacza to transport ok. 5400 m3 materiałów wykończeniowych – wystarczająco by zapełnić 900 vanów. Przed rozpoczęciem tych prac, wszystkie strefy muszą uzyskać status bezpieczeństwa – podlegają one takim samym regulacjom i kontroli dostępu jak funkcjonujące już terminale.

Do połowy marca będą się odbywać także zintegrowane testy operacyjne. Testy symulujące obsługę ok. 2800 pasażerów będą trwać 20 dni. Dodatkowo, 500 osób wcieli się w rolę pasażerów w dwóch największych turach testów. Testy wykażą czy poprawnie działa nawigacja pasażerów, proces ukończenia odprawy i transferów
w określonym czasie, ocenią także skuteczność oznakowania. Ewaluacja pozwoli wykluczyć ewentualne niedociągnięcia i naprawić je na czas.

Ostatnie odliczanie – trzy miesiące do oficjalnego otwarcia T2 satellite

Tak jak w przypadku Terminal 2, Munich Airport i Lufthansa odpowiadają razem za konstrukcję satellite, jego finansowanie i operacje w proporcjach 60:40. Monachijska pracownia architektoniczna Koch + Partner, która odpowiada za projekt Terminalu 2, została ponownie wybrana do opracowania koncepcji budynku i generalnego planu budowy satellite. Nowy obiekt zapewni 27 dodatkowych bramek, dzięki którym pasażerowie dostaną się bezpośrednio na pokład, bez wykorzystania komunikacji autobusowej.

Jako pierwszy terminal pomocniczy na niemieckim lotnisku, satellite jest pozbawiony publicznego dostępu. Odprawa będzie się odbywać w Terminalu 2. Pasażerowie będą poddawani kontroli paszportowej oraz bagażowej przed wejściem na pokład poprzez podziemny system transportowy, który poprowadzi ich do satellite w mniej niż minutę. Na miejscu będą mogli skorzystać z udogodnień oraz strefy zakupowej i restauracyjnej.

(Informacja prasowa)