O 48% wzrosła liczba pasażerów w klasach LOT Business i Premium

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

LOT Dreamliner Boeing 787Coraz więcej pasażerów wybiera klasy LOTu o podwyższonym standardzie. Dzięki Dreamlinerom, po trzech kwartałach tego roku, liczba osób podróżujących w LOT Business Class oraz LOT Premium Class na trasach długodystansowych wzrosła aż o 48% w porównaniu to tego samego okresu w roku ubiegłym.

Flagowe maszyny przewoźnika, Boeingi 787 Dreamliner, przyciągają coraz więcej pasażerów ceniących wygodę i komfort podróży. Jest to nie tylko zasługa najnowocześniejszego samolotu pasażerskiego, ale przede wszystkim rezultat ciągłego doskonalenia produktu pokładowego jaki oferuje LOT.

„Podróżując bezpośrednio z Warszawy do Nowego Jorku, Chicago, Toronto czy Pekinu nasi klienci otrzymują najwyższy standard i cały szereg usług, , które sprawiają że podróżowanie LOTem staje bardziej komfortowe.  Zainteresowanie klasą Premium w rejsach dalekiego zasięgu zaczęło rosnąć z dnia na dzień od wprowadzenia tej oferty w ubiegłym roku. Jeszcze dwa lata temu żaden przewoźnik z tej części Europy nie oferował rozwiązania pomiędzy klasą ekonomiczną a biznesową. Teraz śmiało można powiedzieć, że to duży sukces. Zważywszy na to, że dzięki LOT Premium Class udało się sięgnąć po nową grupę pasażerów. Wypełnienie tej klasy nie odbywa się bowiem kosztem ani klasy ekonomicznej, ani biznes, które również systematycznie rosną”– mówi Michał Leman, Dyrektor Biura Rozwoju Produktu LOT-u.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Porównując więc pierwsze trzy kwartały 2014 roku z takim samym okresem roku ubiegłego LOT przewiózł w klasach o podwyższonym standardzie, czyli Premium i Biznes, łącznie o 48% pasażerów więcej. Wzrostowa stała tendencja jest wynikiem wprowadzenia Boeingów 787 Dreamliner z zupełnie nieporównywalnym standardem i produktem na pokładzie w połowie ubiegłego roku do obsługi tras dalekiego zasięgu. W tym roku już wszystkie rejsy długodystansowe są realizowane na Dreamlinerach i mają dwie klasy o podwyższonym standardzie – LOT Premium Class i LOT Business Class. W ubiegłym roku natomiast Boeingi 787 zaczęły latać od czerwca zastępując swoich poprzedników, czyli Boeingi 767 i poza klasą ekonomiczną, proponowały tylko LOT Business Class. Zatem tak duży, bo aż 48 procentowy wzrost został odnotowany przede wszystkim dzięki LOT Premium Class, choć pasażerów klasy biznes również systematycznie przybywa. Podobnie jest z klasą ekonomiczną, w której odnotowywany jest także stopniowy wzrost. Klasa premium nie rośnie więc kosztem innych klas, co oznacza, że LOT poszerzając ofertę sięgnął w dużej mierze po nową grupę pasażerów.

Dzięki LOT Business Class, przewoźnik 16-krotnie zdobywał tytuł Najlepszej Linii Lotniczej w Europie Środkowo – Wschodniej. Teraz na pokładach Boeingów 787 w klasie biznes, przewoźnik oferuje nieporównywalny serwis i komfort podróży.

18 obszernych w pełni rozkładanych do pozycji „płaskiego łóżka” foteli, duża przestrzeń osobista oraz system rozrywki pokładowej z płaskim i szerokim ekranem gwarantują miły i spokojny wypoczynek podczas każdego rejsu. Serwis restauracyjny oraz dedykowana grupa personelu pokładowego Elite Fleet dają gwarancję kulinarnych wrażeń na najwyższym poziomie.

Pasażerowie LOT Premium Class również mogą korzystać z wielu udogodnień już od momentu rezerwacji biletu. Do dyspozycji, podobnie jak w przypadku LOT Business Class, otrzymują dedykowany numer infolinii, wspólne stanowisku odprawy z klasą biznes, priorytet bagażu i boardingu, a w przypadku kiedy w Warszawie samolot nie jest obsługiwany przez rękaw, dedykowany autobus.

„Jeszcze więcej korzyści czeka na pokładzie – jest to np. 21 nowoczesnych foteli, z których każdy wyposażony jest w zagłówki, podnóżki i oparcia dla nóg. Między fotelami zachowano duże odstępy, które umożliwiają znaczne odchylenie oparcia, gwarantując przy tym wiele przestrzeni na nogi. Do tego wybór posiłków, napojów i alkoholi porównywalny jak w klasie biznes, prasa i miejsce w przedniej części samolotu. Dodatkowo pasażerowie otrzymają więcej mil w programie lojalnościowym. Pasażerowie LOT Premium Class z rejsów dalekiego zasięgu będą automatycznie podróżować po Europie w klasie LOT Economy Plus.” – dodaje Michał Leman

Klasa LOT Economy Plus to odpowiednik klasy Premium z Dreamlinerów. Dostępna na wszystkich rejsach europejskich jest doskonałym połączeniem komfortu i ekonomicznej ceny, nie tylko podczas podróży służbowych. Z miesiąca na miesiąc chętnych do podróżowania w tej klasie przybywa. Od momentu jej wprowadzenia w czerwcu tego roku bilety w nowej klasie kupiło już ponad 10 tysięcy pasażerów.

Wybierając nową klasę LOT-u każdy klient otrzymuje przywileje klasy biznes w tym m.in.: dedykowany numer infolinii, wspólne stanowisku odprawy z klasą biznes, priorytet bagażu i boardingu, a w przypadku kiedy w Warszawie samolot nie będzie obsługiwany przez rękaw, dedykowany bus (wspólnie z pasażerami klasy biznes). Na pokładzie zaś do dyspozycji ma wybór doskonałych posiłków, napojów i alkoholi, codzienna prasę oraz miejsce w przedniej części samolotu. Dodatkowo pasażerowie otrzymują więcej mil w programie lojalnościowym niż dotychczas.

(Informacja prasowa)