Philippine Airlines wybrały model A350 XWB dla swojej przyszłej floty dalekodystansowej

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Airbus A350-900_RR_PAL_01_Linie lotnicze Philippine Airlines (PAL) podpisały z firmą Airbus porozumienie w sprawie zamówienia na sześć samolotów A350-900 z opcjami zakupu kolejnych sześciu samolotów tego typu. Zamówienie ogłosili dziś na targach Singapore Airshow Jaime J. Bautista, prezes i dyrektor operacyjny Philippine Airlines, oraz Fabrice Brégier, prezes i dyrektor generalny firmy Airbus.

Samoloty A350-900 dla Philippine Airlines zostaną dostarczone w trójklasowej konfiguracji premium. Przewoźnik będzie eksploatował je na bezpośrednich trasach z Manili na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych i do Nowego Jorku, a także na nowych trasach do Europy. Samoloty umożliwią Philippine Airlines zaoferowanie całorocznego bezpośredniego połączenia na trasie Nowy Jork-Manila, którego długość wynosi 14 816 km (8 000 mil morskich), przy 100-procentowym wypełnieniu.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

A350 XWB to najnowszej generacji samolot pasażerski, a także najnowszy członek rodziny produktów szerokokadłubowych Airbusa. A350 XWB obejmuje najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie aerodynamiki, wykonany z włókna węglowego kadłub i skrzydła oraz nowe, niezwykle wydajne silniki Rolls-Royce Trent XWB, dzięki czemu umożliwia 25-procentową redukcję ilości spalanego paliwa i emisji szkodliwych substancji, a jednocześnie znacząco obniża koszty serwisu. Z punktu widzenia pasażerów niezwykle szeroka kabina samolotu oferuje więcej osobistej przestrzeni dla pasażera we wszystkich klasach, w tym fotele o szerokości 45,72 cm (18 cali) w standardzie w klasie ekonomicznej.

Dotychczas 41 klientów z całego świata złożyło potwierdzone zamówienia na 777 egzemplarzy A350 XWB, dzięki czemu już w tej chwili jest on jednym z najlepiej sprzedających się samolotów szerokokadłubowych w historii.

(Informacja prasowa)