Pierwsze wspólne loty Emirates i flydubai w ramach porozumienia code-share!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Po rozpoczęciu ogłoszonej w lipcu br. współpracy, Linie Emirates i flydubai poinformowały dzisiaj o rozszerzeniu siatki połączeń Emirates o 29 kierunków na trzech kontynentach obsługiwanych przez flydubai.

Nowe porozumienie code-share zapewni wyższą częstotliwość i dostępność lotów do jeszcze większej liczby kierunków z dodatkową zaletą w postaci transferu bagażu na lotnisko docelowe.  Bilety na loty rozpoczynające się 29 października tego roku można rezerwować już od 3 października na stronie Emirates.com, w centrach obsługi klientów Emirates lub w biurach podróży.

– To pierwszy, niezwykle ważny krok w wykorzystaniu naszej współpracy z korzyścią dla pasażerów, którzy będą mogli przekonać się o wyjątkowych zaletach obu linii i skorzystać z większego wyboru i elastyczności połączeń przez Dubaj. To dopiero początek, a w miarę rozwoju naszej siatki partnerskiej w najbliższych miesiącach zaoferujemy naszym pasażerom jeszcze więcej możliwości podróży po świecie –  powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates i prezes flydubai.

Na każdym etapie podroży Emirates i flydubai zapewnią pasażerom ofertę odzwierciedlającą unikalne cechy obu marek.  Przy rezerwacji łączonej w ramach porozumienia code-share, pasażerowie Emirates w cenie biletu na loty obsługiwane przez flydubai otrzymają posiłki i limity bagażu rejestrowanego obowiązujące w Emirates, zarówno w klasie biznes, jak i ekonomicznej.

Hub lotniskowy w Dubaju gwarantuje sprawną przesiadkę, a dzięki nowej umowie pasażerowie skorzystają na krótszym, wynoszącym 120 minut minimalnym czasie na przejście między terminalem 3 używanym przez Emirates a terminalem 2, z którego korzysta flydubai.

Dzisiejszy komunikat stanowi początkowy etap szerokiego porozumienia, w ramach którego w przyszłości powstaną nowe trasy w miarę rozszerzania współpracy code-share i optymalizacji siatek połączeń obu przewoźników.

Więcej korzyści w programie lojalnościowym

W pierwszej fazie współpracy członkowie programu Emirates Skywards mogą gromadzić punkty Skywards Miles i Skywards Tier Miles na trasach objętych porozumieniem code-share zgodnie z dotychczasowymi zasadami programu lojalnościowego Skywards.

Oprócz standardowych limitów bezpłatnego bagażu rejestrowanego Emirates, członkowie programu Skywards Premium mogą liczyć na dodatkowe limity bagażu rejestrowanego do 20 kg (członkostwo Platinum), 16 kg (Gold) i 12 kg (Silver) na trasach obsługiwanych przez flydubai w ramach umowy code-share.

Członkowie programów Skywards Silver, Gold i Platinum podróżujący na wspomnianych trasach będą mogli korzystać ze stanowisk odprawy flydubai dla klasy biznes, a ich bagaż zyska status priorytetowy.

W przyszłości przewoźnicy ogłoszą szczegóły dotyczące dodatkowych korzyści dla członków ich programów lojalnościowych.

Kierunki objęte umową code-share Emirates i flydubai

Miasto Kraj
Asmara Erytrea
Belgrad Serbia
Kijów-Żuliany Ukraina
Dżuba Sudan Południowy
Krasnodar Rosja
Samara Rosja
Kazań Rosja
Mineralne Wody Rosja
Odessa Ukraina
Praga Czechy
Rostów nad Donem Rosja
Sarajewo Bośnia i Hercegowina
Skopje Macedonia
Sofia Bułgaria
Tbilisi Gruzja
Kuwejt Kuwejt
Baku Azerbejdżan
Lucknow Indie
Ahwaz Iran
Bandar Abbas Iran
Isfahan Iran
Lar Iran
Sziraz Iran
An-Nadżaf Irak
Biszkek Kirgistan
Maskat Oman
Salala Oman
Jekaterynburg Rosja
Bukareszt Rumunia

(informacja prasowa)