Pierwszy Dreamliner KLM

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Pierwszy Dreamliner KLM_2Pierwszy Dreamliner w barwach KLM pojawi się już w październiku 2015 roku na trasach do Abu Dhabi i Muscat. Holenderska linia zamówiła 25 samolotów Boeing 787 z opcją na kolejne 25 sztuk. Nowoczesne, ciche maszyny będą zużywały mniej paliwa i zapewnią podróżnym maksymalny komfort. Zostaną one dodatkowo wyposażone m.in. w nowoczesne fotele, łączność WiFi oraz rozbudowany system rozrywki pokładowej. Oprócz maszyn typu Boeing 787, już wkrótce flota KLM powiększy się o nowe samoloty Embraer 175 i 190.

Nowy wymiar latania

KLM wybrał nowoczesny typ maszyn, by zapewnić podróżnym najwyższy możliwy komfort i prywatność w czasie podróży. Warto wspomnieć, że holenderska linia poszła o krok dalej i wprowadziła kolejne ulepszenia, które czynią je unikatowe wśród innych samolotów Boeing 787. Wśród najważniejszych cech wyposażenia Dreamlinera KLM są nowoczesne fotele w World Business Class (Klasa Biznes KLM) rozkładane do poziomu całkowicie płaskiego łóżka. Ich rozmieszczenie w kabinie zapewnia każdemu podróżnemu bezpośredni dostęp do przejścia.

World Business Class charakteryzuje się cieplejszymi kolorami – z różnymi odcieniami każdego fotela – i dużą przestrzenią na schowki, która zapewnia pasażerom więcej prywatnej przestrzeni. Duże, miękkie poduszki i nowe, luksusowe koce wprowadzają przytulną atmosferę. Każdy fotel został wyposażony w 16-calowy monitor. Jest również opcja podwójnego ekranu, umożliwiająca podróżnemu granie lub chat w czasie oglądania filmu.

Klasa Ekonomiczna o podwyższonym standardzie

Fotele w Kasie Ekonomicznej oferują pasażerom wysoki komfort, a ich oparcie odchyla się o dodatkowe 40 procent. Podróżni mają również dostęp do gniazdka elektrycznego, aby ładować urządzenia mobilne. System rozrywki pokładowej został rozbudowany i wyposażony w 11-calowy monitor, intuicyjny ekran dotykowy HD, interaktywne mapy 3D i komunikator Seat Chat – umożliwiający pogawędki między pasażerami, którzy siedzą oddaleni od siebie w samolocie. Najnowszy system rozrywki pokładowej KLM oferuje ponad 150 filmów i 200 programów telewizyjnych w 12 językach.

Większe okna, wyższe ciśnienie w kabinie i specjalne, kojące oświetlenie LED mają za zadanie podnieść komfort podróży, jak i zwiększyć pozytywne wrażenia w czasie lotu. A tym samym, zapewnić podróżnym możliwość dotarcia na miejsce w dobrej formie. Ponadto Boeing 787 wyposażony jest w łączność WiFi, która wcześniej przeszła pomyślnie fazę testową. Podróżni będą mogli korzystać podczas lotu z internetu, poczty elektronicznej i innych serwisów z wykorzystaniem laptopów, tabletów i telefonów komórkowych.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Mniejsze zużycie paliwa

Samolot Boeing 787 wyposażony jest w wysoce oszczędzające paliwo silniki, które pozwolą zredukować emisję CO2 o co najmniej 20 procent. Nowe Dreamlinery są częścią programu inwestycyjnego KLM we flotę, który rozpoczął się wprowadzeniem odnowionej World Business Class w samolotach Boeing 747. Następnie całkowicie wymienione zostało wnętrze kabiny World Business Class i Klasy Ekonomicznej w maszynach Boeing 777-200. Pojawiły się także nowe samoloty Boeing 777-300, a od grudnia 2015 roku KLM zacznie użytkować również nowoczesne maszyny Embraer 175 i 190.

(Informacja prasowa)