Pierwszy komercyjny lot samolotu Airbus A321 Wizz Air z Lotniska Chopina w Warszawie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

wizz-air-airbus-a321ceo-11Tania linia lotnicza Wizz Air świętuje dziś kolejny ważny kamień milowy, jakim jest pierwszy komercyjny lot jednego z nowoczesnych samolotów typu Airbus A321 z Warszawy.

Od 2004 roku Wizz Air stale rozwija swoją warszawską siatkę połączeń, która aktualnie składa się z 39 niskokosztowych tras do 20 krajów. Obecnie WIZZ ma 6 samolotów i ponad 200 członków załogi w bazie w stolicy Polski. Najnowsze połączenia WIZZ z Warszawy to niezwykle atrakcyjne kierunki: Porto w Portugalii, Rejkiawik na Islandii oraz Bari we Włoszech. W sumie Wizz Air oferuje 136 tras do 58 destynacji z ośmiu polskich lotnisk.

Pierwszy komercyjny lot Wizz Air samolotem A321 ceo jest ważnym etapem działalności linii w Warszawie. Ten typ maszyny został wdrożony do floty Wizz Air w listopadzie 2015 roku. Obecnie linia posiada 9 samolotów typu A321. Pierwszy zbazowany w Warszawie Airbus A321 będzie początkowo latać na popularnych trasach do Londynu Luton i do Brukseli Charleroi.

Z 230 miejscami na pokładzie, Airbus A321ceo to najbardziej efektywny jednonawowy samolot pasażerski. Dzięki temu WIZZ może zaoferować więcej miejsc dla pasażerów oraz więcej destynacji utrzymując niskie ceny oraz najniższy w swojej klasie poziom emisji spalin i hałasu.

Oprócz odświeżonych barw, które widnieją na coraz większej liczbie samolotów we flocie, nowy samolot Wizz Air, A321s, ma nowe kolory wnętrza, bardziej przestronny wygląd kabiny, miękkie skórzane fotele oraz więcej możliwości wyboru miejsc siedzących.

We flocie WIZZ będzie 30 samolotów we wspomnianej wersji A321 w 2018 roku. Następnie w 2019 roku rozpocznie się dostawa maszyn A321neo wyposażonych w zaawansowane technologicznie silniki. Ciągła inwestycja w najnowsze technologie odzwierciedla zaangażowanie Wizz Air, aby stać się najbardziej wydajną linią lotniczą w Europie, co z kolei pomoże w ugruntowaniu pozycji Wizz Air jako największej niskokosztowej linii lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: “Z ogromną radością świętujemy pierwszy komercyjny lot z naszej bazy w Warszawie jednym z najnowszych samolotów typu Airbus A321 o zaawansowanej technologii. Na przestrzeni 12 lat owocnej współpracy z Lotniskiem Chopina w Warszawie przewieźliśmy ponad 12,5 mln pasażerów na naszych niskokosztowych trasach. To niezwykle ważny kamień milowy, który podkreśla nasze zaanagażowanie w działalność w Polsce. Umieszczenie w bazie Airbusa A321 z 230 miejscami, najbardziej efektywnego wąskokadłubowego samolotu na świecie, pozwoli nam na utrzymanie niskich cen oraz rozbudowę stale rozwijającej się siatki połączeń przy zachowaniu najwyższego poziomu obsługi na pokładach WIZZ. Nasza załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład Airbusa A321!”

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

(Informacja prasowa)