Rajdowe Mistrzostwa Polski zakończone! Znamy nowych Mistrzów!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

5._Rajdowe_Mistrzostwa_Polski_w_KatowicachZakończyły się 5. Rajdowe Mistrzostwa Polski w lataniu samolotowym w Katowicach. Po trzech dniach trudnych zmagań znamy już Rajdowych Mistrzów Polski w lataniu samolotowym w kategoriach Unlimited i Advanced.

Najlepszy wynik w kategorii Unlimited uzyskała załoga Krzysztof Skrętowicz (Aeroklub Częstochowski) z Jakubem Klęczarem (Aeroklub Warszawski). Drugie miejsce wywalczyli Bolesław Radomski (Aeroklub Pomorski) i Dariusz Lechowski (Aeroklub Krakowski). Trzecią załogą jest Michał Wieczorek i Marcin Wieczorek z Aeroklubu Krakowskiego.

W kategorii Advanced wprost na podium polecieli Jarosław Sysio (Aeroklub Bielsko Bialski) i Marcin Skalik (Aeroklub Częstochowski). Srebro przypadło Markowi Masalskiemu i Marcinowi Kwiatoszowi z Aeroklubu Warszawskiego. Na trzecim miejscu wylądował duet kobiecy Zosia Garwacka (Aeroklub Warszawski) i Agata Kuchta z Aeroklubu Orląt.

W Mistrzostwach wzięło udział 17 załóg. Zawodnicy zmierzyli się w trzech 3 konkurencjach. Podczas zawodów każda dwuosobowa załoga w składzie pilot-nawigator miała za zadanie wykreślić trasy zgodnie z instrukcją, odnaleźć znaki w terenie. Sędziowie zwracali uwagę na takie elementy jak: utrzymanie punktualności przelotu, identyfikacja zdjęć punktów zwrotnych, lot po łuku, wypełnianie sprawozdań z konkurencji oraz lądowania precyzyjne.

W 5. Rajdowych Mistrzostwach Polski wystartowały dwie załogi poza konkursem – Kurt Norevik oraz Petter Stroemme z Norwegii  oraz Piotr Noga.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Mistrzostwa są  kwalifikacją pilotów do Kadry Narodowej 2016, wpisują się także w cykl przygotowań do imprez międzynarodowych.

Rajdowi Mistrzowie Polski

W kategorii Advanced:
1. Jarosław Sysio, Marcin Skalik
2. Marek Masalski, Marcin Kwiatosz
3. Zofia Garwacka, Agata Kuchta

W kategorii Unlimited:
1. Krzysztof Skrętowicz, Kuba Klęczar
2. Bolesław Radosmki, Dariusz Lechowski
3. Michał Wieczorek, Marcin Wieczorek.

Serdeczne Gratulacje!

(Informacja prasowa)