Royal Jordanian Falcons na Nowotarskim Pikniku Lotniczym

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Royal Jordanian FalconsNowotarski Piknik Lotniczy na stałe wpisał się w kalendarz polskich imprez lotniczych. Państwa zadowolenie sprawia nam ogromną radość, dlatego też każdego roku dokładamy wszelkich starań, aby impreza była coraz lepsza.

W tym roku do Nowego Targu postanowiliśmy zaprosić pilotów z odległej Jordanii. Royal Jordanian Falcons – bo o nich mowa, będą niewątpliwie jedną z największych gwiazd dwudniowego programu Air Show w Nowym Targu.

Grupa Akrobacyjna Royal Jordanian Falcons została założona w 1976 roku przez Jego Wysokość Króla Husseina Bin Talal w celu promocji pokoju i przyjaźni na świecie przez sztukę awiacji.

Na początku piloci latali na dwupłatowcach Pitts S2A (podobny samolot będziemy oglądać również tego lata w Nowym Targu, za którego sterami zasiądzie Słowak – Dusan Samko), ale później flota została zastąpiona samolotami Extra-300L. Na tych właśnie samolotach Jordańczycy będą wykonywali podniebne ewolucje nad nowotarskim lotniskiem.

Sokoły z Jordanii uczestniczyły w wielu znanych na całym świecie pokazach lotniczych, w takich krajach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Indonezja, USA, Wielka Brytania, Austria, Holandia, Hiszpania, Norwegia, Szwajcaria – a w tym roku również Polska!

Serdecznie zapraszamy na nowotarskie lotnisko już 16-17 sierpnia br. Wierzymy, że tegoroczna edycja zyska Wasze uznanie i na długo pozostanie w Waszej pamięci. Oczywiście to jeszcze nie koniec atrakcji lotniczych. Będziemy o nich informować na bieżąco.

(Aeroklub Nowy Targ)