Ryanair wzywa Komisję Europejską do podjęcia działań w sprawie dzisiejszego strajku francuskich związków kontrolerów ruchu lotniczego (ATC)

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Saloniki RyanairRyanair w dniu wczorajszym (22 czerwca) po raz kolejny wezwała Komisję Europejską do podjęcia działań zapobiegającym zamknięciu przestrzeni powietrznej nad Francją przez związki zawodowe kontrolerów ruchu lotniczego. Strajki uderzają bezpośrednio w fanów piłki noznej.

Ryanair z przykrością informuje, iż został zmuszony do odwołania 56 lotów do/z Francji zaplanowanych na dziś (23 czerwca). To już 51. strajk francuskiego ATC od 2009 r. i 11. w ciągu ostatnich 12 tygodni.

Ten strajk uderza w plany kibiców piłki nożnej i pozostawia ich na łasce francuskich kontrolerów ruchu lotniczego.

Ryanair i inne europejskie linie lotnicze wezwały Komisję Europejską do natychmiastowego wprowadzenia prostego rozwiązania:

  1. zakazania prawa do strajku kontrolerom przestrzeni powietrznej ATC i zagwarantowania im możliwości zgłaszania roszczenia w drodze mediacji lub wiążącego arbitrażu;
  2. umożliwienia kontrolerom ruchu lotniczego z innych krajów europejskich zarządzania francuską przestrzenią powietrzną w czasie strajków francuskiego ATC;
  3. zarządania  ochrony ruchu lotniczego podczas strajków kontrolerów ruchu lotniczego (ATC).

Ryanair sugeruje swoim klientom podróżującym w czwartek sprawdzenie statusu swojego lotu na stronie internetowej przewoźnika, prosząc jednocześnie wszystkich poszkodowanych o podpisanie petycji internetowej, która po uzyskaniu miliona podpisów zostanie przedłożona Komisji Europejskiej.

Kenny Jacobs z Ryanaira powiedział:

“Strajki francuskiego ATC stały się regularnymi, cotygodniowymi wydarzeniami wprowadzającymi chaos. Zarówno plany turystów, jak i fanów piłki nożnej przyjeżdżających specjalnie na Euro mogą zostać zakłócone. To skandal, że mała grupka kontrolerów ruchu lotniczego może szantażować cały kontynent.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

 Jednocześnie z przykrością informujemy, iż zostaliśmy zmuszeniu do anulacji 56 lotów. Prosimy również wszystkich podróżnych oraz fanów piłki nożnej o złożenie podpisu na www.KeepEuropesSkiesOpen.com. Zamierzamy złożyć petycję na ręcę Komisji Europejskiej, aby w końcu podjęła działania”.

(Informacja prasowa)