„Small Planet Airlines” założyła spółkę w Tajlandii oraz planuje rozwój na rynku turystycznym Azji Południowo-Wschodniej

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com
SONY DSC

Foto: Kudak / wikipedia

Spółka „Small Planet Airlines” konsekwentnie rozwija działalność w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Nowo utworzona spółka „Small Planet Airlines” jesienią przyszłego roku planuje przewozić turystów z Chin i Korei Południowej do Bangkoku.

Small Planet Airlines” zarejestrowano w stolicy Tajlandii – Bangkoku. Spółka planuje otrzymać certyfikat przewoźnika lotniczego na wykonywanie lotów z Tajlandii już wiosną 2015 roku.

„W ubiegłym roku skutecznie wykonywaliśmy loty do Bhutanu, a w listopadzie tego roku nasze samoloty zaczęły przewozić podróżnych z Kambodży. Dziś cieszę się, że mogę poinformować o debiucie „Small Planet Airlines” w Tajlandii. Wierzymy w nasz kierunek strategiczny – rozwijanie działalności gospodarczej w Azji, zmniejszając wpływ sezonowości biznesu w Europie” – twierdził Vytautas Kaikaris, dyrektor generalny „Small Planet Airlines”.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Jak twierdzi V. Kaikaris, „Small Planet Airlines” rozwinęła unikalny model biznesowy, pozwalający wyróżnić się na tle innych spółek lotniczych na świecie. W intensywnym okresie sezonu letniego samoloty „Small Planet Airlines” przewożą podróżnych po Europie. Po zakończeniu sezonu turystycznego, część samolotów wykonuje loty na kontynencie azjatyckim, który charakteryzuje się odwrotną sezonowością niż Europa.

„Small Planet Airlines” planuje rozpocząć loty z Bangkoku: początkowo jesienią przyszłego roku będzie przewozić podróżnych 2 samolotami, a następnie zamierza stopniowo zwiększyć liczbę samolotów do 6 w sezonie zimowym. Spółka szacuje, że jej obroty na rynku azjatyckim wyniosą około 30 proc. ogółu obrotów firmy.

Tajlandia stanowi jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych, a stolica kraju Bangkok w ubiegłym roku była drugą na liście najczęściej odwiedzanych miast świata (szacuje się 16,4 mln. odwiedzających w 2014 r.), ustępuje tylko Londynowi i wyprzedza takie lubiane przez turystów miasta jak Paryż albo Nowy Jork. Co więcej, w obliczu intensywnego wzrostu gospodarki krajów azjatyckich coraz więcej mieszkańców Azji wybiera wakacje za granicą i odwiedza inne kraje azjatyckie – na przykład, liczba turystów z Chin odwiedzających Tajlandię, co roku wzrasta o 60 proc. (w 2013 roku – prawie 5 mln. chińskich turystów w Tajlandii).

W ubiegłym roku „Small Planet Airlines” zrealizowała projekt wspólnie z „Bhutan Airlines” i przewoziła podróżnych z Bangkoku (Tajlandia) do Paro (Bhutan) – była to pierwsza zakończona sukcesem próba umocnienia się przez spółkę na rynku azjatyckim. W sierpniu bieżącego roku „Small Planet Airlines” podpisała umowę ze spółką lotniczą „Skywings Asia Airlines”, na podstawie której 2 samoloty „Airbus A320” od końca listopada b.r. do kwietnia 2015 r. będą przewoziły turystów z Siem Reap do miast w Chinach i w Korei Południowej.

(Informacja prasowa)