Start nowych Eurowings – wyprzedaż biletów na połączenia realizowane od października

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Karl Ulrich Garnadt Lufthansa EurowingsWraz z oficjalnym uruchomieniem sprzedaży podczas targów ITB w Berlinie, startuje system rezerwacji na połączenia europejskie i międzykontynentalne Eurowings realizowane po 25 października 2015 roku. Maszyny wyruszające w trasy dalekodystansowe będą startować  z lotniska Kolonia/Bonn. Ceny najtańszych biletów na loty międzynarodowe rozpoczną się od 99,99 euro w jedną stronę. Pierwsze samoloty odlecą na Karaiby, do Dubaju i Tajlandii.

Nowe Eurowings wyrosły z odnoszącej sukcesy koncepcji Germanwings, pozycjonowanych jako innowacyjny, wysokiej jakości przewoźnik niskokosztowy w Niemczech i Europie. W oparciu o ten projekt, rozszerzone będzie portfolio w segmencie połączeń bezpośrednich na trasach wewnątrz- i międzykontynentalnych. Siatka połączeń krajowych i europejskich zostanie wzbogacona o kierunki międzynarodowe, również wakacyjne, rezerwowane w ramach systemu sprzedaży Eurowings. W sezonie zimowym 2015/2016 do siatki dołączą: Dubaj, tajlandzkie Bangkok i Phuket oraz karaibskie Varadero, Bridgetown i Punta Cana.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Nowe połączenia międzykontynentalne Eurowings będą obsługiwane przez szerokokadłubowe maszyny Airbus A330-200. Latem flota będzie się składać z dwóch maszyn, a docelowo będzie powiększona do siedmiu. Spółka SunExpress Deutschland, joint venture Lufthansy i Turkish Airlines, będzie obsługiwać połączenia w imieniu nowych Eurowings z własną załogą i personelem pokładowym. Wiedeń został wybrany na pierwszą bazę Eurowings usytuowaną poza Niemcami. Na początek, od sezonu zimowego 2015/206 trasy europejskie będą obsługiwały dwa Airbusy 320.

Strategią naszych nowych Eurowings jest umocnienie pozycji w ruchu połączeń bezpośrednich.” – powiedział Karl Ulrich Garnadt, Dyrektor Generalny Lufthansa German Airlines i Członek Zarządu Lufthansa AG. „Nowe Eurowings będą konkurować na trasach międzynarodowych z nową marką, przystępnymi cenami biletów i atrakcyjną siatką połączeń. Nasi klienci słusznie oczekują od nas najwyższego standardu jakości. Dzięki Germanwings pokazaliśmy, że możemy z sukcesem łączyć niskiej ceny z dobrą jakością. Będziemy kontynuować ten model rozszerzając jednocześnie siatkę połączeń nowych Eurowings.” – kontynuował Garnadt.

Taryfy będą spójne z zasadą “fly à la carte” funkcjonującą w Germanwings, która została wprowadzona z sukcesem w 2013 roku. Taryfy BEST, SMART i BASIC cieszące się popularnością wśród pasażerów zostaną również uruchomione w Eurowings. Umożliwiają one bogaty wybór poziomu usług i opcji bagażowych. Taryfa BEST jest dedykowana najbardziej wymagającym pasażerom ceniącym komfort i luksus. Ta oferta obejmuje również więcej przestrzeni na nogi oraz szersze fotele umieszczone w przedniej części kabiny. Pasażerowie BEST mogą zabrać ze sobą dwa bagaże o wadze 23 kg każdy, skorzystać z menu pokładowego à la carte, pierwszeństwa odprawy, wstępu do saloników oraz możliwość zbierania mil (również mil HON Circle). Tańsza taryfa SMART obejmuje dodatkowe usługi – jeden bagaż do 23 kg, dwa posiłki i napój na pokładzie oraz możliwość zbierania mil. Bilet zakupiony w taryfie BASIC to podróż w rozsądnej cenie, którą można indywidualnie wzbogacić o dodatkowe usługi. Przykładowo bilet na trasie Kolonia/Bonn – Dubaj będzie można kupić od 99,99 euro (BASIC), 149,99 euro (SMART) i 399,99 euro (BEST). Rezerwacji można dokonywać od dziś na stronie www.germanwings.com. Taryfy BEST i SMART można również rezerwować u agentów biur podróży. Rezerwacje będą dostępne poprzez www.eurowings.com od października.

Eurowings zaoferuje trzy atrakcyjne opcje na trasach międzykontynentalnych. Ekskluzywna taryfa BEST obejmie pierwsze trzy rzędy najnowocześniejszych foteli ZIM. Siedzenia korespondują z nową kabiną Klasy Ekonomicznej Premium Lufthansy, która oferuje odstęp 115 cm pomiędzy fotelami, oparcie odchylające się o 20 cm (do 130°) oraz indywidualne podłokietniki a także komfortową przestrzeń na nogi. Bilety ekonomiczne mogą być rezerwowane w taryfach SMART i BASIC. Opcja „More Comfort”, którą można dokupić dodatkowo, zapewnia fotele z większą przestrzenią pomiędzy jednym a drugim, koc oraz poduszkę. System rozrywki pokładowej najwyższej jakości jest dostępny na trasach międzynarodowych dla pasażerów podróżujących we wszystkich taryfach nie tylko na monitorach zainstalowanych w oparciach foteli, ale również na indywidualnych urządzeniach mobilnych pasażerów – WiFi jest dostępne na pokładach całej floty dalekiego zasięgu.

Na wszystkich trasach wewnątrz Niemiec oraz połączeniach europejskich, obecna flota Eurowings będzie stopniowo wymieniana na maszyny Eurowings w nowych barwach. 23 samoloty CRJ 900, które obecnie są w użyciu, zostaną również zastąpione Airbusami 320. Pierwszy z nich odleciał 1 lutego z Hamburga do Pragi. Kolejne maszyny w nowych barwach rozpoczną operacje w najbliższych tygodniach.

(Informacja prasowa)