Strajk pilotów Lufthansy już jutro

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

2013-10-14 Frankfurt Lufthansa Senator LoungeZwiązek pilotów Vereinigung Cockpit (VC) wezwał w środę do strajku pilotów na trasach krótkiego i średniego zasięgu z Niemiec. Lufthansa wyraża ubolewanie w związku z niedogodnościami, które dotkną pasażerów.

3000 połączeń Lufthansa Group było zaplanowanych na jutro. Sama Lufthansa powinna wykonać 1520 rejsów z 180 000 pasażerów na pokładach. 1350 z nich to połączenia krótkiego i średniego zasięgu. Pomimo strajku, zgodnie z planem obędzie jutro się ponad 500 rejsów.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Pasażerowie, których połączenia musiały zostać odwołane w wyniku strajku mogą bezpłatnie anulować lub zmienić rezerwację. Dodatkowo, wszyscy podróżujący posiadający bilety na 9 września 2015 roku z i do Frankfurtu, Monachium i Dusseldorfu, mogą dokonać bezpłatnej zmiany rezerwacji poprzez zakładkę „Moje rezerwacje” na stronie internetowej LH.com. Pasażerowie podróżujący wewnątrz Niemiec, mogą zmienić swój bilet lotniczy na kolejowy Deutsche Bahn poprzez tą samą zakładkę lub w automatach do odprawy Lufthansy.

Część międzykontynentalnych połączeń Lufthansy będzie jutro wykonywanych zgodnie z planem. 52 spośród 176 zaplanowanych na jutro zostało odwołanych z powodu strajku – częściowo jest to wynik dzisiejszego strajku, który spowodował zatrzymanie maszyn w niezgodnych z planem destynacjach, przez co nie mogą wrócić do regularnego rozkładu.

(Informacja prasowa)