Strajk w Lufthansie – specjalny rozkład połączeń na dzisiejszy dzień

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

2013-10-14 Frankfurt Lufthansa Senator LoungePomimo zapowiedzianego na dziś trzeciego dnia akcji strajkowej, Lufthansa Group obsłuży 20 marca ¾ spośród swoich 3000 dziennych połączeń. Rejsy dalekodystansowe powrócą jutro do normalnego rozkładu.

Związek zawodowy pilotów Cockpit (VC) wezwał do kolejnej akcji strajkowej, która obejmie jutro połączenia krótkiego i średniego zasięgu Lufthansy – będzie to trzeci strajk w ciągu trzech dni. Lufthansa będzie zmuszona do odwołania 700 swoich połączeń w wyniku protestu, co stanowi jedynie 50% łącznej liczby 1400 zaplanowanych na jutro połączeń. Niemniej jednak, 84 000 pasażerów zostanie dotkniętych strajkiem. Firma wyraża ubolewanie i przeprasza pasażerów za niedogodności.

Bez związku ze strajkiem VC, kolejne 90 rejsów dotyczących ok. 10 000 pasażerów również będzie niestety odwołanych w wyniku strajku włoskich kontrolerów ruchu lotniczego, który także odbędzie się w dniu dzisiejszym.

Połączenia międzykontynentalne Lufthansy nie będą dziś dotknięte strajkiem, w znaczącej mierze odbędą się zgodnie z planem. Wszystkie połącznia Germanwings, Eurowings, Air Dolomiti, Swiss, Austrian Airlines oraz Brussels Airlines również odbędą się normalnie.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Lufthansa robi wszystko, aby zminimalizować skutki strajku VC. Przewoźnicy Lufthansa Group ponownie będą korzystać z większych maszyn na wszystkich możliwych trasach z i do Niemiec.

Znacząca większość połączeń Lufthansy wróci do normalnego rozkładu w sobotę.

Pasażerowie, których połączenia zostały odwołane z powodu strajku mają możliwość dokonania bezpłatnej zmiany rezerwacji lub rezygnacji z biletu. Dodatkowo, wszyscy pasażerowie posiadający bilety Lufthansy, Swiss, Austrian Airlines lub Brussels Airlines na połączenia 20 marca 2015 roku, z lub przez porty przesiadkowe we Frankfurcie lub Monachium, mogą dokonać bezpłatnej zmiany rezerwacji przez zakładkę „My Bookings” na stronie internetowej LH.com. Bilety na połączenia krajowe w Niemczech mogą być wymienione na bilety kolejowe.

(Informacja prasowa)