Ruszyło połączenie Lufthansy z Frankfurtu do Panama City

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Lufthansa dwa dni temu rozpoczęła obsługę nowej trasy pomiędzy Frankfurtem a miastem Panama. Rejs o numerze LH484 wystartował z Frankfurtu (FRA) o 10:15, a wylądował na lotnisku Aeropuerto Internacional de Tocumen w Panama City (PTY) o 16:40 czasu lokalnego. W rejs powrotny LH485 maszyna wyruszyła z Panama City o 18:45 czasu lokalnego, docierając do Frankfurtu dzisiaj o 11:35. Nowa trasa obsługiwana będzie pięć razy w tygodniu przez cały rok.

Panama, położona między Kostaryką a Kolumbią, w ciągu ostatnich kilku lat odnotowała znaczące przyspieszenie wzrostu gospodarczego. Światowej sławy Kanał Panamski, znaczący sektor bankowy, korzystne położenie geograficzne oraz dobrze rozwinięta infrastruktura to główne powody, dla których podróżujący zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych odwiedzają ten kraj Ameryki Środkowej. Panama oferuje wczasowiczom niezapomniany pobyt dzięki dziewiczym plażom z unikalnym podwodnym światem, a także dużej liczbie parków narodowych porośniętych lasami deszczowymi i namorzynowymi.

Panama jest również idealną bazą wypadową do odkrywania krajów Ameryki Środkowej i Wysp Karaibskich. Dzięki temu nowe bilateralne porozumienie pomiędzy Lufthansą a Copa Airlines, wiodącym przewoźnikiem Ameryki Środkowej z siedzibą w Panama City, oferuje wiele możliwości dalszej podróży.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Zgodnie z nowym porozumieniem, pasażerowie Lufthansy mogą podróżować z partnerską linią Star Alliance do kolejnych 73 miast w Ekwadorze, Wenezueli, Peru i Kostaryce, na code-share z Lufthansą. W zamian pasażerowie Copa Airlines zyskują dostęp do globalnej sieci Lufthansa Group, która obejmuje obecnie 261 kierunków w 101 krajach.

Obie linie partnerskie są członkami Star Alliance, dlatego ich klienci mogą zbierać i wykorzystywać mile zarówno w programie ConnectMiles jak i Miles & More. Kolejną zaletą nowego partnerstwa dla pasażerów Lufthansy jest możliwość nadania bagażu bezpośrednio do jednej z destynacji Copa Airlines, podróż na jednym bilecie oraz wstęp do saloników w Panama City Airport.

O ile Panama City to nowe połączenie w ofercie Lufthansy, Lufthansa Group była tam już obecna. LSG Sky Chefs w marcu 2014 roku otworzyło na Aeropuerto Internacional de Tocumen nowoczesne centrum produkcyjne, które zastąpiło dotychczasowy obiekt używany od 1963 roku. Nowa inwestycja jest częścią szerszej rozbudowy lotniska spowodowanej znacznym wzrostem liczby pasażerów w ostatnich kilku latach. W zakładzie zatrudnionych jest obecnie 500 pracowników, którzy produkują średnio 27 000 posiłków dziennie na potrzeby około 200 rejsów.

Bilet w dwie strony do Panamy można zarezerwować już od 799 euro. Bilety do kupienia na stronie lufthansa.com

Frankfurt – Panama City (Panama)
Lotnisko/3-cyfrowy kod/strefa czasowa Frankfurt Airport, Terminal 1 (FRA); UTC +1 godzina

Aeropuerto Internacional de Tocumen (PTY); UTC -5 godzin

Rozkład

(wszystkie godziny w letnim czasie lokalnym)

NOWY od 2 marca 2016

Każdy poniedziałek, środa, czwartek, piątek i niedziela

LH 484 z Frankfurtu 10:15 – przybycie do Panama City 16:40

LH 485 wyrusza z Panama City 18:45 – przybycie do Frankfurtu 11:35 (następnego dnia)

Długość lotu (uśredniona) 11 godzin 20 minut
Odległość 9,070 km
Typ samolotu Airbus A340-300 (298 miejsc: 18 w Klasie Biznes, 19 w Klasie Ekonomicznej Premium i 261 w Klasie Ekonomicznej)

(Informacja prasowa, foto: BriYYZ Toronto, Canada)