Styczniowe statystyki lotniska w Modlinie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Modlin Ryanair otwarcie salwa wodnaW styczniu z Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało 166 348 pasażerów i wykonano 1 180 operacji lotniczych. Oznacza to 4,5% wzrost liczby podróżnych w stosunku do grudnia ub. r. i aż 64% wzrost w stosunku do stycznia 2014 r.

Według prognoz w 2015 r. Ryanair przewiezie 2,5 mln pasażerów, co oznacza 45% wzrost w stosunku do minionego roku. W całym 2014 roku port przyjął 1 703 219 pasażerów i obsłużył 11 135 operacji lotniczych.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Styczeń

Ruch krajowy (Wrocław, Gdańsk): 20 660 pax i 200 operacji lotniczych

Ruch zagraniczny: 145 688 pax i 980 operacji lotniczych

Ruch ogółem: 166 348 pax i 1 180 operacji lotniczych

Siatka połączeń

W sezonie zimowym z Lotniska Warszawa/Modlin można polecieć do 25 miast:

Glasgow International, Bruksela-Charleroi, Paryż-Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Dublin, Barcelona, Shannon, Madryt, Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria, Teneryfa, Fuerteventura), Wrocław i Gdańsk.

Pasażerowie

Jak wynika z prowadzonych badań dot. profilu pasażera – blisko 140 tysięcy pasażerów Lotniska Warszawa/Modlin w 2014 roku po raz pierwszy w życiu odbyło podróż lotniczą. Najczęściej przytaczanym powodem wyboru transportu lotniczego z Modlina jest komfort podróży, krótszy czas jej trwania, ale przede wszystkim cena. Najwięcej podróżnych na swoją pierwszą podróż lotniczą decyduje się w okolicach świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy (BN:16,3%, W:11,2%), w sezonie wakacyjnym grupa ta stanowi około 6,1% całkowitej liczby pasażerów i jest poniżej średniej rocznej wynoszącej 8,6%.

Lotnisko może pochwalić się również dużą grupą stałych pasażerów, ponad 30% podróżnych korzystało z modlińskiego portu co najmniej 4 razy. Celem wdrożonych badań jest nie tylko poznanie pasażerów, ale również monitorowanie poziomu satysfakcji. Ponad 94% pasażerów, które skorzystały z Lotniska Warszawa/Modlin polecają je swoim bliskim oraz deklarują chęć ponownego skorzystania. Dla portu bardzo ważne jest również pozostałe 6% pasażerów, ponieważ w kontekście planów na rok 2015 może to być blisko 150 000 osób. Obecny rok będzie obfitował w wiele zmian, których celem będzie zwiększenie oferty oraz praca nad komfortem podróżnych.

Od momentu uruchomienia w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin zaszło dużo pozytywnych zmian, ale mamy świadomość, że przed nami jeszcze jest wiele do zrobienia. Nieustannie monitorujemy naszych partnerów handlowych oraz współpracujące firmy, korzystamy z wielu źródeł danych m. in. wywiady z pasażerami, opinie w mediach społecznościowych, formularze reklamacyjne oraz badania w formule tajemniczego pasażera. Naszym celem na pierwszy kwartał 2015 roku jest znacząca poprawa komfortu pasażerów podczas kontroli bezpieczeństwa, rozwinięcie oferty gastronomicznej oraz zwiększenie liczby miejsc siedzących – mówi Piotr Lenarczyk, Szef Biura Handlowo-Marketingowego.

Plany 2015:

  • obsłużenie 2,5 mln pasażerów,
  • rozwój siatki połączeń: nowe połączenia do Kopenhagi (7 x w tygodniu), Aten (7 x w tygodniu), Lizbony (2 x w tygodniu),
  • rekordowa liczba tras: 32 kierunki,
  • zwiększenie częstotliwości na obecnych kierunkach: loty do Wrocławia 3 x dziennie (w piątki),
  • opracowanie i zatwierdzenie projektu rozbudowy terminala,
  • finalizacja umowy z operatorem saloniku Business Lounge,
  • ogłoszenie i rozstrzygnięcie konkursów na nowe punkty handlowe i usługowe,
  • uruchomienie nowych regularnych tras przez ModlinBus,
  • ogłoszenie i rozstrzygnięcie konkursu na dzierżawę powierzchni 5,6 tys. m² przed terminalem z przeznaczeniem na budowę i zarządzanie hotelem ***, oraz innych terenów inwestycyjnych.

(Informacja prasowa)