Święto 43. Bazy Lotnictwa Morskiego – Dzień otwarty – już w sobotę!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Do uroczystości święta 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach pozostał już tylko jeden dzień. Ruszamy w sobotę uroczystą zbiórką o godzinie 10.00. W planie pokazy lotnicze, prezentacja statyczna sprzętu lotniczego i techniki wojskowej oraz występy artystyczne.

Podczas dnia otwartego, na lotnisku Babie Doły, zobaczyć będzie można dynamiczny pokaz pilotażu na śmigłowcach Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej: pokładowym SH-2G, ratowniczym W-3WARM oraz śmigłowcu zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ. Pokaz ratownictwa morskiego zaprezentuje załoga śmigłowca W-3. Pokazy dynamiczne w powietrzu zaprezentują goście z 4 Skrzydła Szkolnego, 1 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego oraz Brygady lotnictwa Wojsk Lądowych. Na wystawie statycznej znajdą się statki powietrzne Brygady Lotnictwa MW wraz z uzbrojeniem. Obejrzeć będzie można także wyposażenie, jakim dysponuje 43 Baza.

Przypominamy, że wejście na teren pokazów odbywać się będzie przez Bramę Papieską (ul. Zielona) od godziny 9.30.

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni uruchomi tego dnia, w godz. 9 – 17, linię autobusową nr 209, w relacji Plac Kaszubski Babie Doły. Autobusy na tej linii kursować będą z częstotliwością 5 – 10 minut. Dojazd na Piknik możliwy będzie także autobusami linii 109.

Szczegóły dojazdu na lotnisko Babie Doły w dniu 9 września:

http://www.zkmgdynia.pl/?mod=komunikaty&id=1005&lang=pl

Uwaga! Przypominamy także, że na teren lotniska nie będzie można wjechać samochodem! Odległość od bramy Papieskiej do miejsca pokazu wynosi ok. 2 km.

Współorganizatorami Dnia Otwartego są Urząd Miasta Gdyni i Fundacja Spadkobierców Tradycji Dywizjonu 303.

 

Program dnia otwartego 43 Bazy lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach

10.00 – uroczysta zbiórka

10.55-11.10 – pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej i Orkiestry Reprezentacyjnej Sił powietrznych z Koszalina

11.10-12.00 – występy artystyczne na scenie

11.10-16.00 – prezentacja statyczna sprzętu lotniczego i techniki wojskowej

12.00-14.00 – pokazy lotnicze

Przez cały czas trwania dnia otwartego dostępne będą:

– wystawa statyczna samolotów i śmigłowców
– wystawa uzbrojenia i specjalistycznego wyposażenia

 

(informacja prasowa)