Trzymilionowy pasażer w Katowice Airport

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

KTW_01_trzymilionowy_pasazerW poniedziałek 21 grudnia 2015 roku po raz pierwszy w historii Katowice Airport został obsłużony trzymilionowy pasażer w ruchu całkowitym w skali roku. Wyjątkowym podróżnym  została pani Monika Dobrakowska, która przyleciała do Pyrzowic z Londynu-Luton na pokładzie Airbus A320 linii lotniczej Wizz Air.

Szczęśliwa pasażerka powitana została flashmobem w wykonaniu będzińskiego zespołu tanecznego Dance4You. Obdarowano ją także prezentami. Pani Monika otrzymała dwa bilety na lot tam i z powrotem w dowolne miejsce obsługiwane przez linię lotniczą Wizz Air z Katowice Airport. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA ufundowało voucher prezentowy o wartości 5 000 zł oraz możliwość bezpłatnego skorzystania z saloników business lounge, przejścia fasttrack i parkingu. Ponadto dealer BMW Bawaria Motors przekazał voucher na weekendowe skorzystanie z samochodu marki BMW.

Komentując wydarzenie Artur Tomasik, Prezes Zarządu GTL SA powiedział: Obsłużenie trzymilionowego pasażera w ciągu roku to ważny etap w rozwoju Pyrzowic. To efekt konsekwentnej współpracy z liniami lotniczymi i touroperatorami, a także faktu, że w ostatnich latach wybudowaliśmy pyrzowickie lotnisko praktycznie od nowa. Nasi partnerzy doceniają wysoką jakość naszej infrastruktury.

 

W Pyrzowicach funkcjonuje nie tylko jedna z największych baz Wizz Aira ale także duże bazy największych przewoźników czarterowych na polskim rynku, mowa tu o liniach Enter Air, Small Planet Airlines i Travel Service. Tak duża liczba bazujących linii lotniczych możliwa jest dzięki odpowiedniej ilości stanowisk postojowych, które powstały w ostatnich latach oraz rozwiniętym zapleczu do obsługi technicznej statków powietrznych. Ponadto oddanie do użytku w maju br. nowej drogi startowej otworzyło przed nami nowe możliwości w zakresie obsługi rejsów dalekodystansowych, czego potwierdzeniem jest zapowiedź uruchomienia w lipca 2016 roku bezpośrednich, czarterowych rejsów na Dominikanę.

W 2015 roku siatka połączeń Katowice Airport obejmowała ponad dziewięćdziesiąt tras. W ruchu regularnym można było podróżować z Pyrzowic na trzydziestu trzech połączeniach do szesnastu państw, w czarterowym na sześćdziesięciu kierunkach do czternastu krajów w Europie, Afryce lub Azji. Ważną pozycję w rynku przewozów regularnych zajmuje linia lotnicza Wizz Air, na pokładzie samolotu której do Pyrzowic przyleciała trzymilionowa pasażerka.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Gabor Vasarhelyi, Communications Manager w Wizz Air powiedział: Jesteśmy podekscytowani faktem, że mamy swój udział w tym wspaniałym wydarzeniu jakim jest obsłużenia trzymilionowego pasażera w ciągu roku na pyrzowickim lotnisku. Wizz Air od początku swojej działalności jest silnie związany z Katowice Airport. Właśnie stąd, w 2004 roku, odbył się nasz pierwszy lot i od tego czasu nieustannie rozszerzamy naszą siatkę połączeń z Katowice Airport. Wizz Air bazuje tu aktualnie 5 samolotów i zatrudnia blisko 200 pracowników oferując 26 połączeń niskokosztowych do 13 krajów.

Rok 2015 będzie rekordowy w historii pyrzowickiego lotniska. Port obsłuży w ruchu całkowitym 3,05 mln pasażerów, to o ok. 360 tys. więcej w porównaniu z rokiem poprzednim. Wynik ten zostanie poprawiony w roku 2016 m.in. dzięki temu, że siatka połączeń regularnych i czarterowych będzie ponownie najbogatsza w historii i obejmie około 100 tras.

(Informacja prasowa)