Vietnam Airlines zostaje drugim na świecie operatorem samolotu A350 XWB

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

A350 XWB VIETNAM AIRLINES IN FLIGHT_01_Pierwszy A350 XWB dla Vietnam Airlines opuścił lakiernię Airbus w Tuluzie w piątek 6 marca w odświeżonych, charakterystycznych błękitno-złotych barwach przewoźnika z motywem kwiatu lotosu.

Samolot, który zostanie wynajęty od AerCap, wchodzi właśnie w etap zaawansowanej produkcji, który obejmie instalację silników, ukończenie wyposażenia kabiny i kokpitu. Następnie odbędą się testy naziemne i próby w locie. Dostawa samolotu planowana jest w połowie roku.

Vietnam Airlines będzie pierwszym azjatyckim przewoźnikiem, który zacznie eksploatować A350 XWB i drugim operatorem tego typu samolotu na świecie. Vietnam Airlines otrzyma 14 egzemplarzy A350 XWB, w tym 10 zamówionych bezpośrednio od firmy Airbus i cztery na podstawie umów leasingowych. Przewoźnik będzie wykorzystywał samoloty A350 XWB na długodystansowych trasach premium, rozpoczynając od połączeń pomiędzy Hanoi a Paryżem.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

A350 XWB to najnowszy członek wiodącej na rynku linii samolotów szerokokadłubowych Airbus. Samolot ten wytycza nowe standardy w zakresie wygody dla pasażerów, a także wydajności operacyjnej i efektywności kosztowej dla linii lotniczych. Do końca lutego 2015 r. 40 klientów z całego świata złożyło potwierdzone zamówienia na 780 egzemplarzy A350 XWB.

(Informacja prasowa)