Węgry już wkrótce w siatce Emirates

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

2012-08-21-Budapeszt-568_lp[1]Emirates, linie lotnicze wspierające globalny biznes i handel, zapowiedziały uruchomienie codziennego połączenia do Budapesztu. Loty do Węgier rozpoczną się 27 października br.

Połączenie Dubaj-Budapeszt obsługiwane będzie przez Airbusa A330-200 z 278 miejscami na pokładzie, w tym 27 w klasie biznes i 251 w klasie ekonomicznej.

Rozpoczęcie lotów Emirates do Budapesztu zbiega się z uruchomieniem w tym mieście Centrum Obsługi Klienta, które planowane jest właśnie w październiku. Biuro Emirates oraz Centrum Obsługi Klienta stworzą łącznie 300 miejsc pracy i będą stanowić wielomilionową inwestycję w lokalną gospodarkę.

Komunikacja i mobilność są kluczowe dla dzisiejszej globalnej gospodarki, a nasze połączenie do Budapesztu stworzy mieszkańcom Węgier szereg nowych możliwości. Wprowadzenie nowej usługi spowoduje wzrost popytu na podróże, przyczyni się do rozwoju obustronnej wymiany handlowej ze wschodnimi rynkami oraz zwiększy konkurencyjność węgierskiej gospodarki. Oferowanie korzyści naszym klientom jest naszym nadrzędnym celem – powiedział Tim Clark, prezes linii Emirates.

Budapeszt będzie trzecim europejskim miastem, które dołączy do naszej siatki w bieżącym roku budżetowym, co obrazuje nasze nieustające inwestycje w tym regionie. Będziemy również nadal zwiększać częstotliwość połączeń oraz oferowanie na wielu z naszych dotychczasowych tras w Europie – dodał Clark.

Budapeszt, uważany za centrum finansowe Europy Środkowej, jest obecnie piątą pod względem wielkości gospodarką w Europie Środkowo-Wschodniej oraz miastem oferującym globalnym inwestorom bardzo korzystne warunki prowadzenia działalności. Zjednoczone Emiraty Arabskie są największym arabskim partnerem handlowym Węgier – wartość rocznej wymiany handlowej pomiędzy oboma krajami plasuje się na poziomie około 1,2 miliarda dolarów.

Emirates SkyCargo zaoferują na trasie Dubaj-Budapeszt ładowność rzędu 12 ton w każdym kierunku. Przewiduje się, że popularnymi towarami eksportowymi z Węgier będą maszyny, części zamienne, artykuły spożywcze, a także odzież, surowce i elektronika.

Codzienny lot EK111 będzie rozpoczynać się w Dubaju o godzinie 8:20*, a kończyć się w Budapeszcie o godzinie 11:35*. Samolot rejsu powrotnego startować będzie z Budapesztu o godzinie 15:05* i lądować na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju o godzinie 23:30*.

Emirates zatrudniają obecnie 140 obywateli Węgier w różnych obszarach w całej firmie, w tym 114 członków personelu pokładowego oraz ośmiu pilotów.

Poza Budapesztem Emirates uruchomią w tym roku połączenia do dwóch kolejnych europejskich miast – Oslo (2 września) oraz Brukseli (5 września).

*Godziny lotów podane zgodnie z zimowym rozkładem

Połączenie Dubaj-Budapeszt obsługiwane będzie przez Airbusa A330-200 z 278 miejscami na pokładzie, w tym 27 w klasie biznes i 251 w klasie ekonomicznej.

 (Informacja prasowa)

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl