Wizz Air inwestuje 2,5 mld dolarów w silniki Pratt&Whitney

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Wizz_Air_FA_20151124_0387_version_1Wizz Air Holding Plc informuje, że firma Pratt&Whitney wyposaży 110 samolotów typu Airbus A321 neo w silniki PurePower Geared Turbofan. Dostawy maszyn A321neo rozpoczną się w 2019 roku. Umowa obejmuje również dodatkowe 90 samolotów A321 neo, na które Wizz Air posiada prawo zakupu, a także części zamienne.

Umowa opiewa na sumę ponad 2,5 mld dolarów według aktualnych cen katalogowych i jest wliczona w kwotę zawartą w umowie z Airbus S.A.S. na zakup A321neo podpisaną przez Wizz Air w 2015 roku. W ramach umowy, Wizz Air uczestniczy w długoterminowym programie zarządzania flotą silników Pratt & Whitney zapewniając utrzymanie wysokiej jakości zaawansowanych technologicznie silników.

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział: “Po dokonaniu szczegółowej analizy ofert, uznaliśmy, że silnik Geared Turbofan zapewnia najlepszy stosunek jakości do ceny przy najwyższym poziomie efektywności paliwowej i operacyjnej. Te wskaźniki bezpośrednio przekładają się na zmniejszenie naszych kosztów operacyjnych, co pozwoli na tworzenie oferty jeszcze bardziej atrakcyjnej cenowo przy jednoczesnym zapewnieniu wysokich zysków dla akcjonariuszy.”

(Informacja prasowa)