Wizz Air świętuje przewiezienie 45 milionów pasażerów w Polsce

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Wizz_Air_WRO_45mln-pasazer_2Tania linia lotnicza Wizz Air świętowała w czwartek swój kolejny sukces – 45 milionów pasażerów skorzystało z usług przewoźnika na trasach znajdujących się w polskiej siatce połączeń. Z tej okazji linia przygotowała niespodziankę dla 45-milionowego pasażera, młodej podróżniczki lecącej z Londynu Luton do Wrocławia. Po wylądowaniu na wrocławskim lotnisku, dziewczynce wręczono voucher na lot w obie strony oraz symboliczne upominki.

Od pierwszego lotu Wizz Air, który odbył się z Katowic w maju 2004 roku, Wizz Air stale rozwija swoją ofertę niskokosztowych podróży dla klientów z Polski. Obecnie linia ma 20 samolotów na polskich lotniskach, w tym bardzo wydajny i supernowoczesny Airbus A321 z 230 miejscami na pokładzie.

Wizz Air oferuje w sumie 131 tras do 24 krajów z Polski. Ceny rozpoczynają się od 39 złotych* i zapewniają dogodne połączenia między Polską a pozostałymi krajami w Europie i poza nią. Oferta Wizz Air to szereg atrakcyjnych kierunków dla celów biznesowych i turystycznych. Niedawno linia rozpoczęła działalność z ósmego polskiego portu lotniczego – Olsztyn-Mazury. Wizz Air podkreśla swoje zaangażowanie na polskim rynku poprzez stały rozwój siatki połączeń, czego przykładem jest otwarcie takich destynacji jak Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Reykjavik na Islandii, Porto w Portugalii czy Alghero na Sardynii.

Około 800 pracowników Wizz Air w Polsce dba o najwyższy poziom usług na pokładach samolotów linii, co w tym roku przełoży się na wsparcie ponad 4500 miejsc pracy w branżach pośrednio związanych z działalnością Wizz Air w Polsce**.

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: “Z ogromną radością świętujemy osiągnięcie kolejnego sukcesu w kraju, z którego odbył się pierwszy lot Wizz Air. Przez 12 lat naszej działalności w Polsce przewieźliśmy ponad 45 milionów pasażerów latając z ośmiu lotnisk w Polsce. Aktualnie oferujemy połączenia z Polski do 58 miast włączając wyjątkowo atrakcyjne wakacyjne kierunki takie jak Dubaj, Reykjavik i Porto. Jesteśmy wdzięczni polskim pasażerom za wybór naszej linii. Dotychczas zdobyte doświadczenie zamierzamy wykorzystywać nadal proponując niskie ceny, profesjonalny serwis oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław dodaje: “Linie lotnicze Wizz Air to dla nas bardzo ważny partner. Ze stolicą Dolnego Śląska przewoźnik związany jest już od dekady.  To tu w 2010 roku zdecydował o uruchomieniu swojej bazy operacyjnej, dzięki czemu dziś  oferuje z  Wrocławia siedem tras do sześciu krajów. Liczymy na to, że przewoźnik nadal będzie rozbudowywał swoją ofertę połączeń z naszego lotniska. Tym bardziej cieszymy się, że właśnie we Wrocławiu możemy wspólnie świętować 45 milionów pasażerów obsłużonych w Polsce”.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

(Informacja prasowa)