Z Krakowa do Amsterdamu dzięki KLM. Nowy przewoźnik na krakowskim lotnisku.

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Air France KLMKLM, jedna z najbardziej znanych europejskich linii lotniczych uruchomi wiosną 2015 roku połączenie pomiędzy Krakowem a Amsterdamem. KLM będzie 17 przewoźnikiem w Kraków Airport. 

Rejsy na lotnisko Schiphol zostaną zainaugurowane 18 maja i będą realizowane siedem razy w tygodniu. Połączenie będą obsługiwały samoloty Embraer E-190 (100 miejsc).

Cieszymy, że sfinalizowaliśmy długie i trudne negocjacje z KLM – mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. Zyskujemy połączenie z głównym hubem sojuszu Skyteam, z bogatą siatką połączeń do Azji i obu Ameryk. Dla przewoźnika decydująca była atrakcyjność Krakowa i zwiększająca się w naszym regionie obecność międzynarodowych korporacji, związanych z rynkami do których lata KLM.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Nasze dane pokazują, że mimo bezpośredniego połączenia Eurolotu pomiędzy Krakowem a Amsterdamem jest duży ruch przesiadkowy na tej trasie, co pokazuje jej duży potencjał. Wierzymy, że na rynku jest miejsce dla oferty obu przewoźników – dodał Jan Pamuła.

KLM jest trzecim, po British Airways i Swiss International Air Lines dużym przewoźnikiem, który w ostatnich miesiącach ogłosił uruchomienie lotów z Krakowa.

Skyteam jest drugim (po Star Alliance) pod względem wielkości światowym sojuszem linii lotniczych. Oprócz KLM tworzą go m.in. Alitalia, Air France, Aeroflot, China Airlines, Delta Air Lines.

(Informacja prasowa)