4 mln pasażer na lotnisku w Krakowie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

4 mln_Krakow Airport27-letni Amin z Iranu jest 4 milionowym pasażerem krakowskiego lotniska, odprawionym w tym roku.  Przyleciał na pokładzie samolotu linii Brussels Airlines z Brukseli. W Krakowie odwiedza znajomych.  

Kraków Airport jest pierwszym lotniskiem regionalnym w Polsce, które przekroczyło liczbę 4 milionów pasażerów rocznie.

– To dla nas historyczny moment – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – To efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju lotniska, naszych przemyślanych działań. Od kilku lat stawiamy na zrównoważony rozwój zarówno segmentu lotów tradycyjnych, jak i niskokosztowych. Nasza siatka połączeń jest różnorodna, dopasowana do potrzeb turystów i biznesu.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

 Jan Pamuła dodał, że lotnisko w kolejnych latach chce utrzymać obecne tempo wzrostu. – Rozbudowa infrastruktury lotniskowej, dogodny dojazd do portu, obecnie prowadzone rozmowy z przewoźnikami pozwalają nam zakładać dalszy rozwój siatki połączeń oraz wzrost liczby obsługiwanych pasażerów.  

Na koniec tego roku władze Kraków Airport spodziewają się ponad 4,2 mln pasażerów.  W r. 2014 z usług krakowskiego portu skorzystało ponad 3, 8 mln pasażerów, a od rozpoczęcia działalności w 1964 r. około 38,5 miliona pasażerów.

(Informacja prasowa)