Air Canada Rouge uruchomiło połączenie non-stop Warszawa-Toronto

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Air_canada_Rouge_AIMG_9577Air Canada Rouge 15 czerwca br. uroczyście uruchomiło na Lotnisku Chopina nowe sezonowe połączenie non-stop z Warszawy do Toronto. Air Canada Rouge jest linią turystyczną Air Canada i będzie latać do Warszawy cztery razy tygodniowo z ze swojego hubu – Toronto Pearson International Airport do 1 października 2016 (kierunku zachodnim).

„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy dziś otworzyć to nowe połączenie z Warszawy do Toronto”, powiedział Vijay Bathija, wiceprezes ds. handlowych, Air Canada Leisure Group. „Nasi polscy klienci mogą teraz podróżować z nami non-stop do Toronto. Jest to nowy rodzaj podróży wypoczynkowych z doskonałą obsługą klienta, w odprężającej atmosferze podczas lotu oraz szeregiem korzyści, jakie oferuje Air Canada, a wszystko to w konkurencyjnych cenach.”

Wspólnie z przedstawicielami Air Canady przecięcia wstęgi inaugurującego rejsy z Warszawy dokonali Stephen de Boer, Ambasador Kanady w Polsce i Grzegorz Michorek, zastępca dyrektora Biura Handlowego Lotniska Chopina.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

„Cieszę się, aby że widzę flagowego przewoźnika Kanady – Air Canada Rouge – uruchamiającego nowe połączenie pomiędzy Warszawą a Toronto, zbliżając jeszcze Polskę i Kanadę. Miałem przyjemność uczestniczyć w inauguracyjnym locie z Toronto i byłem zadowolony z poziomu usług oferowanych na pokładzie” – powiedział Stephen de Boer, ambasador Kanady w Polsce. „Kanada i Polska mają bardzo szerokie dwustronne powiązania gospodarcze, a bazując na naszych wspólnych historycznych wartościach to nowe połączenie pozwoli na pogłębianie kontaktów międzyludzkich. Korzystając z tej okazji, chciałbym przypomnieć osobom podróżującym do Kanady, że cudzoziemcy podróżujący w ruchu bezwizowym – jak Polacy – powinni mieć elektroniczną autoryzację ich podróży (ETA) zarówno, jeśli lecą do lub przez Kanadę. Posiadanie ETA stanie się obowiązkowe od 29 września 2016. W szerszym kontekście, to nowe połączenie lotnicze między Kanadą i Polską pomoże przedsiębiorcom z obydwu krajów do pełnego wykorzystania korzyści ze zbliżającej się ratyfikacji kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej (CETA) między Kanadą a Unią Europejską. „

Grzegorz Michorek, zastępca dyrektora Biura Handlowego Lotniska Chopina powiedział, że jest zadowolony, że może powitać Air Canada Rouge na lotnisku w Warszawie: „Cieszymy się z faktu, że nasza siatka połączeń powiększa się o nową, długodystansową, transatlantycką trasę. Pozyskanie nowego przewoźnika, a zwłaszcza takiego, jak Air Canada, który może zaoferować wiele ciekawych połączeń, zwiększa atrakcyjność Lotniska Chopina jako portu przesiadkowego.”

Lot Warszawa-Toronto, AC1927, startuje z Warszawy cztery razy w tygodniu (niedziela, poniedziałek, środa i piątek) o 10:05 i ląduje w Toronto 13:55 czasu lokalnego tego samego dnia. Lot powrotny, AC1926, odlatuje z Toronto cztery razy w tygodniu (niedziela, wtorek, czwartek, sobota) o 17:10 i ląduje w Warszawie o 8:10 następnego dnia (cały czas lokalny).

Trasa będzie obsługiwana przez szerokokadłubowy samolot Boeing 767-300ER, który zabiera na pokład 282 pasażerów. Wnętrze samolotu podzielone jest na dwie części: Premium Rouge z 24 siedzeniami z dodatkową przestrzenią na nogi i rozszerzonymi usługami, w przedniej części i 258 miejsc Economy – wliczając w to 35 miejsc Preferowanych z dodatkową przestrzenią na nogi – w tylnej części samolotu.

Klienci Premium Rouge mogą skorzystać z szerszych foteli, z większą możliwością odchylenia i z przestrzenią na nogi większą o 15 cm. niż w części Economy. Premium Rouge oferuje również rozszerzone usługi gastronomiczne, starannie wyselekcjonowane wina i napoje w eleganckich naczyniach, gorące ręczniczki i przekąski. Klienci Premium Rouge mają pierwszeństwo przy odprawie biletowej i wsiadaniu na pokład, mogą nadać za darmo dwie sztuki bagażu (trzy dla uprawnionych członków Altitude) i korzystają z serwisu rozrywki pokładowej Air Canada Player na iPadach. Klienci z miejscami w Economy oraz na miejscach Preferowanych otrzymują darmowy gorący posiłek i wybór napojów bezalkoholowych.

Podczas rejsów Air Canada Rouge klientom oferowany jest system rozrywki pokładowej, który mogą odbierać na swoich urządzeniach elektronicznych. Do ich dyspozycji są stylowe i nowoczesne wnętrza kabiny, mogą skorzystać z bezpłatnego wyboru miejsca, mogą również wydawać i zbierać mile w programie Aeroplan.

Pasażerowie Air Canada Rouge lądujący na lotnisku Toronto Pearson International Airport mogą przesiąść się na loty Air Canada do miast w całej Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i w obu Amerykach. Pasażerowie są również uprawnieni do skorzystania z bezpłatnego, podwyższonego limitu na bagaż rejestrowany i podręczny w Air Canada.

Aby uzyskać więcej informacji i rezerwacji lotów zapraszamy na www.aircanada.com.

(Informacja prasowa)