Aż 95 tras z Katowic w nowym rozkładzie lotów!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Katowice_AirportW niedzielę 29 marca br. wchodzi w życie letni rozkład lotów. W okresie jego obowiązywania Katowice Airport oferować będą największą siatkę połączeń w historii, dzięki czemu po raz pierwszy na pyrzowickim lotnisku odprawionych zostanie 3 mln pasażerów.

Siatka połączeń regularnych Katowice Airport w rozkładzie lato 2015 obejmować będzie 35 tras do szesnastu państw w tym cztery nowości: Belfast, od 31 marca br., Larnakę od 24 czerwca oraz Bristol i Bolonię od 26 czerwca br. Wszystkie nowe trasy obsługiwane będą przez Wizz Air, który z końcem marca powiększy swoją pyrzowicką bazę o piątego, 180-miejsowego Airbusa A320. Oprócz pojawiania się nowych tras zwiększona zostanie częstotliwości lotów Wizz Air na wybranych kierunkach do Wielkiej Brytanii i krajów skandynawskich. W letnim rozkładzie lotów regularnych z Pyrzowic siedem tras oferowanych będzie do Wielkiej Brytanii (Belfast, Birmingham, Bristol, Doncaster-Sheffield, Glasgow, Londyn-Stansted oraz Londyn-Luton), pięć do Niemiec (Dortmund, Dusseldorf, Frankfurt, Frankfurt-Hahn, Kolonia-Bonn), cztery do Włoch (Bolonia, Mediolan-Bergamo, Rzym-Fiumicino, Neapol), trzy do Norwegii (Bergen, Oslo-Torp, Stavanger), dwie do Holandii (Eindhoven i Maastricht-Aachen), dwie do Szwecji (Malme, Sztokholm-Skavsta), dwie do Hiszpanii (Barcelona, Alicante), po jednej do Grecji (Chania), Irlandii (Dublin), na Cypr (Larnaka), Bułgarii (Burgas), Izraela (Tel-Awiw), Ukrainy (Kijów), Gruzji (Kutaisi) i Francji (Paryż-Beauvais).

W letnim rozkładzie od 29 marca dodatkowo będzie dostępne niedzielne połączenie do Warszawy, w sumie na tej trasie oferowanych będzie 17 lotów tygodniowo.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

W sezonie wiosna-lato 2015, Katowice Airport jako Centrum Czarterowe Polski Południowej dysponować będzie największą ofertą lotów czarterowych spośród wszystkich polskich portów regionalnych. Siatka połączeń obejmuje rekordowe sześćdziesiąt kierunków, do czternastu państw w Europie, Afryce i Azji, w tym osiem nowości. Najbogatsza oferta dotyczy Grecji. Z pyrzowickiego lotniska będzie można wybrać się na wakacje do osiemnastu miejsc tj. do: Attyki, Chalkidiki, Chanii, Heraklionu, Itaki, Kefalonii, Korfu, Kos, Lefkady, Peloponezu, Peloponezu Płd., Riwiery Olimpijskiej (Saloniki), na Rodos, Samos, Thassos i Zakynthos. W ofercie wylotów dostępne są również dwie greckie nowości, wyspy Skiathos i Limnos. Drugie miejsce pod względem liczby kierunków czarterowych zajmuje Hiszpania z dwunastoma trasami. Można wśród nich znaleźć te na kontynentalną część tego państwa (Almeria – nowość, Costa Blanca Costa Brava, Costa Dorada, Malaga), jak i na Wyspy Kanaryjskie (Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera – nowość, Lanzarote i Teneryfą) oraz na hiszpańskie wyspy basenu Morza Śródziemnego (Majorka i Ibiza). Wybierający się na wypoczynek do Egiptu mają do wyboru najpopularniejsze kurorty tj. Hurghadę, Marsę Alam, Sharm El Sheikh i Tabę oraz tegoroczną nowość Marsę Matruh. Wakacje w cieszącej się od lat niezmienną popularnością Turcji, dostępne są z wylotem z Katowice Airport do czterech najważniejszych i największych tamtejszych kurortów tj. do Antalyi, Bodrum, Dalamanu i Izmiru. Tegoroczne włoskie kierunki wakacyjne z Pyrzowic to Kalabria, Lamezia Terme, Olbia i Katania (nowość). Po trzy trasy dostępne są do Tunezji (Djerba, Enfidha i Monastyr) oraz na Cypr (Ercan, Pafos i tegoroczna nowość – Larnaka). Do Bułgarii będzie się można dostać na wypoczynek poprzez Warnę i Burgas. Ciekawa oferta z Pyrzowic to coraz bardziej popularna wśród turystów Albania, w tym roku do wyboru jest Saranda lub okolice Tirany (nowość). Portugalia to już tradycyjnie Faro i Madera. Ponadto po jednej wakacyjnej trasie dostępne jest do Gruzji (Batumi), Chorwacji (Dubrownik), Czarnogóry (Podgorica), Izraela (Tel Awiw), oraz Maroka (Agadir). Najbogatsza w historii pyrzowickiego lotniska siatka połączeń regularnych i czarterowych, powiększenie bazy linii lotniczej Wizz Air, oraz optymistyczne prognozy dotyczące ruchu czarterowego, pozwalają prognozować, że w tym roku po raz pierwszy w Katowice Airport odprawionych zostanie 3 mln podróżnych.

W tym roku w Katowice Airport zakończą się liczne inwestycje, które pozwolę podnieść standard obsługi pasażerów oraz linii lotniczych. 28 maja br. do użytku zostanie oddana nowa droga startowa o długości 3 200 metrów. W czerwcu br. zakończy się budowa płyty do odladzania statków powietrznych oraz nowej płyty dla samolotów cargo. Na początku wakacji pierwsi pasażerowie skorzystają z nowego terminalu przylotowego. W III kwartale br. rozpocznie się rozbudowa hali odlotów w terminalu A, która zostanie dwukrotnie powiększona o powierzchnie uwolnione po przeniesieniu przylotów z tego obiektu do nowego terminalu. W Katowice Airport trwa także budowa nowego terminalu cargo. Inwestycja realizowana w południowo-wschodniej części lotniska zakończy się w II kwartale 2016 roku.

(Informacja prasowa)