Cztery nowe trasy Wizz Air z Katowic!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Agnieszka Krzakała Wizz AirTania linia lotnicza Wizz Air ogłosiła dzisiaj dodanie szóstego samolotu typu Airbus A320 do swojej bazy w Katowicach. Od marca 2017 roku linia rozpocznie operacje do czterech nowych destynacji: Katanii na Sycylii, stolicy Portugalii – Lizbony, Rejkiawiku na Islandii oraz na Maltę. Wraz z nowymi połączeniami, Wizz Air będzie dysponował ponad 2,2 mln miejsc na trasach w katowickiej siatce połączeń w 2017 roku, co będzie stanowić 19% wzrost w porównaniu do mijającego roku.

Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 roku, linia stale rozwija swoją katowicką siatkę połączeń, która aktualnie składa się z 36 niskokosztowych tras do 17 krajów. W 2015, Wizz Air przewiózł ponad 1,5 mln pasażerów na trasach z i do Katowic wspierając jednocześnie ponad 1000 lokalnych miejsc pracy*.

Nowy samolot to inwestycja WIZZ w Katowicach warta 98 mln $, która powoduje utworzenie kolejnych 36 miejsc pracy bezpośrednio w linii. Nowi pracownicy dołączą do ponad 200 członków lokalnej załogi Wizz Air, by wspólnie zapewniać najwyższy poziom usług podczas każdego lotu WIZZ.

Wraz z nowymi połączeniami, w ofercie Wizz Air znajduje się obecnie w sumie 136 niskokosztowych tras do 24 krajów z ośmiu lotnisk w Polsce. Bilety na wszystkie loty dostępne są w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 129 PLN***.

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z KATOWIC

 

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od***

Lizbona

środa, niedziela

26 marca

169 PLN

Katania

wtorek, sobota****

28 marca

129 PLN

Malta

poniedziałek, piątek

27 marca

129 PLN

Rejkiawik

poniedziałek, piątek

27 marca

219 PLN

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Katowicach George Michalopoulos, Dyrektor Handlowy w Wizz Air powiedział: “Jesteśmy szczęśliwi mogąc ogłosić zbazowanie szóstego samolotu w Katowicach – na lotnisku, z którego w 2004 roku odbył się pierwszy lot Wizz Air. Szósta maszyna umożliwi nam uruchomienie kolejnych nowych tras: do Lizbony, Rejkiawiku, Katanii i na Maltę, co uatrakcyjni naszą ofertę wypoczynkowych destynacji z Katowic. Nie zapominajmy również o niedawno wprowadzonych nowych trasach z Katowic do Dubaju, na Teneryfę i Lanzarote, które zaczną działać z końcem przyszłego miesiąca. Rozbudowa naszej siatki połączeń dowodzi naszego zaangażowania w działalność w Katowicach oraz całej Polsce, gdzie aktualnie oferujemy w sumie 136 tras do 58 destynacji.”

Artur Tomasik Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego pyrzowickim lotniskiem, powiedział: “Cieszy nas fakt, że Wizz Air zdecydował się wykonać kolejny krok w rozwoju swojej bazy w Katowice Airport. Jest to efekt naszej konsekwentnej, trwającej już ponad 12 lat partnerskiej współpracy.Decyzja o uruchomieniu czterech, nowych tras i powiększeniu bazy do sześciu samolotów będzie jednym z czynników, który umożliwi nam utrzymanie w przyszłym roku tendencji wzrostu ruchu pasażerskiego. Ponadto wpłynie na powstanie w porcie nowych miejsc pracy”

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

(Informacja prasowa)