Dreamliner LOT-u wykonał najdłuższy bezpośredni rejs w historii firmy

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

787 ZA005 First Flight Air to Air K64962-15_FA256205Najnowocześniejszy samolot świata oraz doświadczona załoga sprawiły, że LOT ma na koncie kolejny rekord. Dreamliner w barwach LOT-u wykonał wczoraj (30 września) bezpośredni rejs do miejscowości Antofagasta w Chile. Pokonał w sumie ponad 12 tysięcy kilometrów spędzając w powietrzu bez przerwy aż 14,5 godziny. To najdłuższy bezpośredni rejs w historii Polskich Linii Lotniczych LOT.

Przelot do Chile to rejs czarterowy realizowany na zlecenie KGHM z okazji otwarcia nowej kopalni miedzi w miejscowości Sierra Gorda i uroczystości nadania jej imienia Ignacego Domeyki. Wykonał go Dreamliner LOT-u o numerze rejestracyjnym SP-LRD z kapitanem Jerzym Makulą za sterami.

Samolot bez międzylądowania pokonał ponad 12 tysięcy kilometrów i spędził w powietrzu ponad 14,5 godziny, co oznacza pokonanie tej trasy w najkrótszym możliwym czasie. Wykonanie takiego rejsu możliwe jest dzięki niebywale dalekiemu zasięgowi Dreamlinera, który może pokonać nawet 15,7 tysięcy kilometrów. To tyle ile potrzeba by dolecieć z Warszawy do północnych wybrzeży Australii! Na co dzień Dreamlinera można spotkać na nieco krótszych trasach obsługiwanych przez LOT, to jest do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu.

W swojej historii LOT latał na wszystkie kontynenty, realizując zarówno połączenia regularne jak i czarterowe. Trasa najdłuższego z nich, bez międzylądowania, wiodła nad Biegunem Północnym do Anchorage na Alasce. Z międzylądowaniami maszyny w barwach LOT-u docierały do takich lotnisk jak Vancouver, Tijuana czy Lima. Pojawiały się też w Australii oraz Nowej Zelandii.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Czarter na zlecenie KGHM-u to nie pierwszy rejs LOT-u do Chile. W przeszłości samoloty PLL LOT lądowały między innymi w Santiago de Chile oraz na samym krańcu Ameryki Południowej – w Punta Arenas. Podróż trwała jednak o wiele dłużej ze względu na mniejszy zasięg ówczesnych samolotów. Aby dolecieć do Santiago de Chile konieczne były aż dwa międzylądowania – w Dakarze i Rio de Janeiro.

Dziś dzięki Dreamlinerom dotarcie do celu jest o wiele prostsze, a LOT jest pierwszą linią w Europie, która wprowadziła Boeinga 787 do swojej floty. Dzięki niższemu ciśnieniu i lepszej filtracji powietrza na pokładzie, Dreamliner oferuje pasażerom niespotykany dotąd komfort podróży lotniczej. Do dyspozycji pasażerów są trzy wyjątkowe klasy – LOT Business Class z fotelami rozkładanymi do pozycji płaskiego łóżka i wyśmienitą kuchnią, LOT Premium Class – z większą indywidualną przestrzenią oraz bogatszym serwisem oraz LOT Economy Class z nowoczesnymi fotelami wyposażonymi w zagłówki i podnóżki. Wszyscy pasażerowie mają do dyspozycji indywidualny system rozrywki.

Dreamlinery LOT-u zdobywają uznanie pasażerów na całym świecie. Dzięki nim LOT ponownie stał się między innymi liderem na rynku połączeń czarterowych, oferując bezpośrednie i wygodne rejsy do kilkudziesięciu najpopularniejszych egzotycznych miejscowości. Tak jak w ubiegłym roku, tak i w tym już za kilka tygodni LOT rozpocznie realizowanie bezpośrednich połączeń czarterowych do najpopularniejszych egzotycznych destynacji między innymi w Tajlandii, Wietnamie, Wenezueli, RPA, Dominikanie, na Kubie oraz Sri Lance.

(Informacja prasowa)