Dwie nowe trasy Wizz Air z Warszawy!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

20160930_wizzair_chopin_airportTania linia lotnicza Wizz Air ogłosiła dzisiaj dwie nowe trasy z Warszawy: do Ejlat w Izraelu i Billund w Danii. Najnowsze połączenia zostaną uruchomione w grudniu 2016 oraz w marcu 2017 roku. Loty odbywać się będą po 2 razy w tygodniu. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 89 PLN*.

Ejlat to miasto portowe w południowej części Izraela i popularny kurort na północnym krańcu Morza Czerwonego idealny na wypoczynek dla poszukujących słońca zimą. Miasto jest licznie odwiedzane przez turystów przez cały rok. Ejlat jest 129. lotniskiem w siatce WIZZ.

Billund to miasto znane w dużej mierze dzięki parkowi rozrywki Legoland i chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi. WIZZ oferuje bezpośrednie loty z Gdańska i Warszawy do Billund i jest obecnie jedynym przewoźnikiem łączącym Polskę z zachodnią Danią.

Od swojego pierwszego lotu w 2004 roku, Wizz Air stale rozwija siatkę niskokosztowych połączeń z Warszawy, która obecnie składa się z 41 tras do 21 krajów. W 2015 roku, Wizz Air przewiózł ponad 1,5 mln pasażerów na swoich niskokosztowych trasach z i do Warszawy wspierając ponad 1000** lokalnych miejsc pracy.

W bazie na Lotnisku Chopina w Warszawie linia zatrudnia aktualnie ponad 200-osobową załogę oraz ma sześć samolotów włącznie z dwoma samolotami typu Airbus A321ceo; trzeci A321ceo dołączy do warszawskiej floty WIZZ w marcu 2017 roku. Z 230 miejscami na pokładzie, Airbus A321ceo jest najbardziej wydajnym pasażerskim samolotem wąskokadłubowym. Dzięki temu WIZZ oferuje więcej miejsc na pokładzie i powiększa liczbę destynacji w swojej siatce niskokosztowych połączeń, jednocześnie utrzymując najniższy poziom emisji CO2 i hałasu w swojej klasie. W 2016 WIZZ uruchomił nowe trasy z Warszawy do turystycznych destynacji takich jak: Porto w Portugalii, Rejkiawik na Islandii i Neapol we Włoszech.

Wraz z nowymi połączeniami z Warszawy, w ofercie Wizz Air znajduje się obecnie w sumie 139 niskokosztowych tras do 59 destynacji z ośmiu lotnisk w Polsce.

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z WARSZAWY

 

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Ejlat

wtorek, sobota

10 grudnia 2016

169 zł

Billund

poniedziałek, piątek

27 marca 2017

89 zł

 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie George Michalopoulos, Dyrektor Handlowy w Wizz Air powiedział: “2016 to rok pełen niezwykle istotnych kamieni milowych w kontekście naszej działalności w Warszawie. Umieściliśmy szósty samolot na lotnisku Chopina tworząc tym samym kolejne 40 miejsc pracy bezpośrednio dla naszej linii. Ponadto do bazy w Warszawie dodaliśmy dwa najnowocześniejsze samoloty typu Airbus A321ceo, które latają na naszych najpopularniejszych trasach. Poszerzyliśmy również naszą ofertę o nowe niskokosztowe połączenia do popularnych, turystycznych miejsc. Dzisiaj mamy kolejną znakomitą wiadomość dla naszych polskich klientów – dodajemy dwie nowe trasy do siatki połączeń WIZZ, które połączą stolicę Polski z południem Izraela oraz z Danią. Z wielkim zaangażowaniem działamy w Polsce i będziemy kontynuować rozwój naszej siatki połączeń o nowe atrakcyjne kierunki, aby jak najlepiej spełniać oczekiwania naszych klientów.”

(Informacja prasowa)