easyJet odebrał 250. samolot Airbusa

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

easyJet takes delivery of its 250th Airbus aircraft_ (2)_(C)Christian Brinkmann_Airbus_Największy operator A320 w Europie i jeden z największych na świecie świętuje dostawę najnowszego samolotu w Hamburgu wraz z partnerami: Airbusem i CFM

Linie lotnicze easyJet i firma Airbus uczciły swoją owocną współpracę podczas specjalnej uroczystości zorganizowanej w Hamburgu z okazji dostawy 250. samolotu Airbus A320 dla easyJet. W uroczystości udział wzięli Carolyn McCall, dyrektor generalny easyJet, Jean-Paul Ebanga, prezes i dyrektor generalny CFM International, Didier Evrard, wiceprezes i szef programów Airbusa oraz Christopher Buckley, wiceprezes Airbusa na region Europy, Afryki i Azji-Pacyfiku.

Aby uczcić dostawę 250. samolotu easyJet zaprezentował swój najnowszy egzemplarz A320 w jedynym w swoim rodzaju malowaniu z motywem 250 miniaturowych samolotów. Podobnie jak pozostałe samoloty dostarczone easyJet w ostatnim czasie najnowszy A320 wyposażony jest w najnowsze technologie i oszczędzające paliwo Sharklety.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

easyJet to jedna z wiodących linii lotniczych w Europie, oferująca wyjątkową, niezwykle skuteczną kombinację optymalnej sieci połączeń pomiędzy najważniejszymi lotniskami w Europie, niskich cen biletów i przyjaznej dla pasażera obsługi.

Linie easyJet eksploatują obecnie 234 samoloty na ponad 750 trasach prowadzących do przeszło 130 portów lotniczych w 33 krajach.

easyJet takes delivery of its 250th Airbus aircraft_ (1)_(C)Christian Brinkmann_Airbus_

Linie easyJet posiadają największą flotę samolotów wąskokadłubowych Airbus w Europie i czwartą największą na świecie. Od chwili dostawy pierwszego samolotu Airbus (A319) we wrześniu 2003 roku Airbus dostarcza im średnio jeden samolot co 16 dni.

Zamówienia easyJet opiewają obecnie na 158 samolotów. Pod względem liczby zamówionych samolotów przewoźnik jest trzecim największym klientem firmy Airbus wśród linii lotniczych. Obecnie flota easyJet składa się z 85 samolotów A320 (180 miejsc) i 149 A319 (156 miejsc).

Dotychczas zamówiono ponad 11 500 samolotów z rodziny A320, z których prawie 6 500 dostarczono już przeszło 315 klientom i operatorom z całego świata, dzięki czemu rodzina A320 jest dziś najlepiej sprzedającą się rodziną samolotów wąskokadłubowych na świecie.

(Informacja prasowa)