Emirates sponsorem serialu dokumentalnego „The Last Wilderness of the UAE”

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

wpp_baracuda_2Emirates, linie łączące ludzi, miejsca i pasje na całym świecie, zostały sponsorem serialu dokumentalnego pt. „The Last Wilderness of the UAE”, poświęconego niezwykłej różnorodności biologicznej Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Będzie to także opowieść o rozmaitych gatunkach zwierząt, które dzięki zdolności adaptacji zdołały przetrwać w surowych i zmiennych warunkach klimatycznych Półwyspu Arabskiego oraz historia najważniejszych osiągnięć w dziedzinie ochrony środowiska ostatnich lat.

Dokument został podzielony na trzy części skupione na ekosystemach gór i uedów oraz pustyń i mórz występujących w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Emirates, jako globalne linie lotnicze z siedzibą w Dubaju, z zaangażowaniem wspierają nowatorskie projekty, które pomogą odkryć niezwykłe tajemnice, które kryje barwny ekosystem Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pomagając w realizacji tego dokumentu i wyświetlając go pasażerom na pokładzie naszych samolotów, pragniemy przyciągnąć uwagę milionów klientów Emirates na całym świecie i obudzić wśród ludzi świadomość istnienia bogatego świata przyrody tkwiącego w ekosystemie lądowym i wodnym Zjednoczonych Emiratów Arabskich – powiedział Patrick Brannelly, Emirates Divisional Vice President Customer Experience for In-Flight Entertainment and Connectivity.

Produkcja „The Last Wilderness of the UAE” będzie złożona z trzech filmów o długości 60 minut, w których ukazane zostanie życie najrozmaitszych zwierząt lądowych i morskich w ich naturalnym środowisku, w tym bezkręgowców, ssaków, ryb, gadów i ptaków. Widzowie będą mogli poznać studium ich zachowania i mechanizmów przystosowawczych w niezwykle trudnych warunkach panujących w tym kraju. Dokument przedstawi również budzące podziw historie tych gatunków, podparte nowymi doniesieniami na temat ich życia i walki o przetrwanie w surowym środowisku.

Jednym z przykładów takiego gatunku jest oryks arabski, który w nadzwyczajny sposób przystosował się do pustynnego klimatu. Oryks arabski (przez Arabów nazywany al maha) stanowi jeden spośród zaledwie czterech gatunków oryksów, jest jednocześnie jedynym rodzajem antylopy poza kontynentem afrykańskim. Zwierzę to może obyć się bez picia wody, czerpiąc potrzebne płyny z roślin, którymi się żywią – jego zapotrzebowanie na wodę odpowiada zaledwie 2-4% masy jego ciała.

Zdjęcia do dokumentu o pustynnym ekosystemie oraz jego faunie i florze rozpoczną się wkrótce na terenie Pustynnego Rezerwatu Przyrody w Dubaju, wspieranego przez hotel Al Maha Desert Resort należący do linii Emirates.

Historiom roślin i zwierząt przedstawionym w filmach towarzyszyć będą również opowieści miejscowych Beduinów i mieszkańców wybrzeży ZEA, dzięki czemu dokument połączy podania ludowe z badaniami naukowców i działaniami konserwatorów przyrody.

Premierę filmów zaplanowano na jesień 2016 r. na Discovery Channel, początkowo w wersji z napisami angielskimi i arabskimi. Seria zostanie wyemitowana na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej. Trwa również produkcja wersji w języku arabskim, która zostanie wyświetlona w drugiej kolejności. Następnie dokument zostanie wyświetlony w innych regionach, takich jak Europa Środkowa i Wschodnia czy Afryka.  Jednocześnie filmy zostaną zaprezentowane w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice linii Emirates.

Oprócz trzech 60-minutowych filmów powstanie także dwanaście 5-minutowych krótkometrażowych dokumentów, które zostaną udostępnione w Internecie, m.in. w podkastach i rozmaitych portalach społecznościowych.  Filmy będzie można nabyć w formie kolekcji DVD w sklepach w poszczególnych regionach, a ponadto darmowe płyty z dokumentem trafią do szkół i uniwersytetów, aby młodzież mogła poznać zróżnicowany ekosystem Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

(Informacja prasowa)