Linie Emirates będą latać na Phuket dwa razy dziennie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Emirates_phuketLinie lotnicze Emirates zapowiedziały uruchomienie dodatkowych lotów z Dubaju na Phuket. Od 1 grudnia br. przewoźnik będzie latał na tę popularną wśród turystów, tajską wyspę dwa razy dziennie.

Jako odpowiedź na wysokie zapotrzebowanie wśród klientów, w szczególności w okresie natężonego ruchu w sezonie zimowym, nowe loty dwukrotnie zwiększą obecne oferowanie na trasie i zapewnią lepsze połączenia podróżującym z miast w Europie, obydwu Amerykach i na Bliskim Wschodzie przez port przesiadkowy linii w Dubaju.

W odpowiedzi na duży popyt wprowadzamy dwa loty dziennie na Phuket, które zwiększą wygodę i możliwości podróży pasażerów odwiedzających południową Tajlandię, a mieszkańcom regionu ułatwią połączenie z Dubajem i resztą świata. Przy jednoczesnej rozbudowie portu lotniczego Phuket, która ma na celu dwukrotne zwiększenie przepustowości, dodatkowe loty dają nam doskonałą możliwość dalszego wsparcia lokalnej branży podróżniczej i turystycznej – powiedział Thierry Antinori, wiceprezes i dyrektor handlowy linii Emirates.

Nowe połączenie uzupełni dotychczasową ofertę sześciu lotów dziennie do Bangkoku i niedawno podpisane przez nas porozumienie code-share z Bangkok Airways, ułatwiając transport z Dubaju do różnych miast w Azji Południowo-Wschodniej i z powrotem oraz zwiększając wygodę podróży – dodał Antinori.

Wyspa Phuket to port przesiadkowy dla podróżujących do południowej części Tajlandii, m.in. do takich miejsc, jak Khao Lak, Phang Nga, na Ko Samui, do Trang, Krabi czy na Koh Lipe. Słynie ona z wielu białych piaszczystych plaż i łatwego dostępu do Morza Andamańskiego, nad którym znajdują się jedne z najlepszych baz nurkowych na świecie. To wszystko powoduje, że Phuket zyskuje na popularności jako zagraniczny kierunek podróży. Tylko w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2015 r. wyspę odwiedziło ponad sześć milionów osób (źródło: www.tourism.go.th).

Nowe połączenie będzie obsługiwane przez Boeinga 777-300ER, który oferuje osiem miejsc w klasie pierwszej, 42 w klasie biznes i 310 w klasie ekonomicznej. We wszystkich klasach rezerwacyjnych pasażerowie Emirates mają do wyboru ponad 2 tysiące kanałów w wielokrotnie nagradzanym systemie rozrywki pokładowej ice. Pasażerom Emirates przysługują dodatkowo wysokie limity bagażu – do 30 kg w klasie ekonomicznej, 40 kg w klasie biznes i 50 kg w klasie pierwszej.

Samolot rejsu nr EK396 będzie startował z Dubaju cztery razy w tygodniu o godzinie 22:55, lądując na Phuket o 8:00 następnego dnia. Lot powrotny nr EK397 z Phuket zaplanowano na 9:30 z lądowaniem w Dubaju o 13:20 tego samego dnia.

 Samolot rejsu nr EK394 będzie startował z Dubaju trzy razy w tygodniu o 20:05, lądując na Phuket o 5:10 następnego dnia. Wylot będzie odbywał się o dogodnej porze dla podróżujących z ZEA i Bliskiego Wschodu. Lot powrotny nr EK395 z Phuket zaplanowano na 7:10 z lądowaniem w Dubaju o 11:00 tego samego dnia.

Oprócz połączenia na Phuket, linie Emirates wykonują 42 loty tygodniowo do Bangkoku, a od 1 grudnia cztery z sześciu codziennych lotów do stolicy Tajlandii będą obsługiwane przez Airbusa A380. Ponadto linie ogłosiły niedawno podpisanie porozumienia code-share z Bangkok Airways, dodając 19 tras między miastami Azji Południowo-Wschodniej i 14 nowych kierunków w światowej siatce połączeń Emirates. Dzięki temu pasażerowie mogą komfortowo dotrzeć do miast, które wcześniej były trudniej dostępne.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

(Informacja prasowa)