Linie Emirates wylądowały w Orlando

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

delegation_at_dxb_sept_1_mco_inaugural_flightLinie Emirates uruchomiły loty do dziesiątego miasta w Stanach Zjednoczonych, otwierając 1 września codzienne bezpośrednie połączenie pasażerskie z Dubaju do Orlando. Na pokładzie samolotu obsługującego inauguracyjny lot do tego miasta znalazła się delegacja VIP-ów, grupa międzynarodowych dziennikarzy oraz pasażerowie z 29 krajów.

Nowe codzienne połączenie do Orlando, jednego z wiodących kierunków turystycznych na świecie i dynamicznego ośrodka biznesowego, pozwoli nam na dalszy rozwój w Stanach Zjednoczonych – powiedział Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates. Dzięki otwarciu bezpośredniego połączenia na tej trasie linie Emirates zaoferują swoje wielokrotnie wyróżniane usługi pasażerom podróżującym ze środkowej Florydy do naszego portu w Dubaju, a stamtąd dalej do ponad 140 kierunków na całym świecie. Od 2004 roku linie Emirates przewiozły na trasie do USA ponad 11 mln pasażerów, a nowe połączenie zapewni jeszcze większy wybór podróżującym do Orlando. Ponadto samolot obsługujący tę trasę może przetransportować każdego dnia ponad 17 ton ładunku w każdą stronę, przyczyniając się do rozwoju rynku eksportowego Florydy – dodał prezes zarządu Grupy Emirates.

Pokazowy lot A380 na Orlando International

Z okazji otwarcia połączenia do Orlando linie Emirates wykonały na nowej trasie lot flagowym samolotem przewoźnika, Airbusem A380, co pozwoliło na zaspokojenie dużego popytu na pierwszy lot w tym kierunku. Airbus A380 Emirates to pierwszy samolot tego typu, który wylądował na lotnisku w Orlando. Na jego pokładzie znajdują się dwa prysznice Shower Spa i słynny salon pokładowy, w którym pasażerowie nawiązują kontakty rozmawiając przy lampce wyśmienitego wina, koktajlach, przystawkach i specjałach przygotowanych przez najlepszych szefów kuchni.

Regularne połączenie na trasie do Orlando będzie obsługiwał samolot Boeing 777-200 LR produkcji amerykańskiej, który może zabrać na pokład 266 pasażerów, oferując osiem luksusowych prywatnych kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej fotele w klasie biznes i 216 komfortowych miejsc w klasie ekonomicznej. Linie Emirates dysponują flotą 143 Boeingów 777, największą spośród wszystkich przewoźników świata.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Połączenia między ośrodkami turystycznymi i biznesowymi

Pasażerowie Emirates podróżujący w obrębie obu kontynentów amerykańskich do miast nieobjętych siatką linii, mają teraz kilkadziesiąt nowych możliwości dzięki wprowadzeniu biletu Americas Pass. Klienci Emirates, którzy lądują w dowolnym z 10 miast w USA należących do siatki przewoźnika, mogą  podróżować na jednym łączonym bilecie do ponad 90 miejsc w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Ameryce Łacińskiej. Usługa jest możliwa dzięki partnerstwu Emirates z pięcioma innymi przewoźnikami: Jet Blue, Alaska Airlines, Virgin America, WestJet Airlines i Porter Airlines.

(Informacja prasowa)