Emirates zainwestowały ponad 78 mln zł w szkolenia personelu pokładowego w 2014 r.

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

03_safety_and_emergency_proceduresOśrodek szkoleniowy Emirates Aviation College (EAC) – Crew Training odnotował rekordową liczbę kursantów w 2014 r. W różnych szkoleniach wzięły udział ponad 33 tys. osób (niektóre z nich odbyły w ciągu roku nawet kilka kursów). W 2015 r. linie Emirates będą kontynuować rekrutację nowych członków personelu pokładowego – najbliższy Dzień Otwarty w Polsce odbędzie się już 23 marca w Gdańsku.

Placówka EAC – Crew Training prowadzi szkolenia z różnych dziedzin, m.in. procedur bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, obsługi pasażera i budowania wizerunku, co sprawia, że uczestniczą w nich zarówno nowo zatrudnieni, jak i doświadczeni członkowie personelu pokładowego.

W 2014 r. linie Emirates przeznaczyły 73 mln AED (ponad 78 mln zł) na szkolenia załogi, które ukończyło 4 280 nowo przyjętych członków personelu pokładowego, szkolonych od podstaw. Kurs odbyli również dotychczasowi członkowie załogi pokładowej. Wśród nich 4 136 osób szkoliło się, aby obsługiwać pasażerów w wyższej klasie, 534 osoby przeszły kurs na stanowisko głównego stewarda, a 17 650 osób wzięło udział w obowiązkowym corocznym szkoleniu okresowym. Aby zaspokoić duże zapotrzebowanie na kursy szkoleniowe, ośrodek EAC – Crew Training działał przez 17 godzin dziennie, przeprowadzając 3 994 kursy trwające łącznie 245 262 dni.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Ogromny zakres i różnorodność naszych szkoleń decyduje o doskonałej jakości usług oferowanych przez Emirates, dlatego zawsze będziemy w nie inwestować. Rok 2014 był niezwykle pracowity dla instruktorów EAC – Crew Training i stanowił odzwierciedlenie dynamicznego rozwoju linii. Na koniec roku nasz personel pokładowy liczył niemal 20 tys. członków – powiedziała Catherine Baird, Senior Vice President Cabin Crew Training Emirates.

Osoby, które marzą o pracy jako personel pokładowy lub chciałyby się sprawdzić w innych pasjonujących zawodach w branży lotniczej, najchętniej wybierają linie Emirates. W tym roku co tydzień dołączało do nas ok. 120 nowych kursantów – dodała Catherine Baird.

Ośrodek EAC – Crew Training skupia swoją działalność nie tyle na pozyskiwaniu imponującej liczby kursantów, która odzwierciedla ogromny zakres działalności Emirates, co na najwyższej jakości szkoleń prowadzonych w najnowocześniejszej placówce należącej do linii Emirates. Szkolenia składają się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej, a kursy prowadzą wysoko wykwalifikowani instruktorzy, spośród których wielu w przeszłości pracowało jako personel pokładowy. Na terenie ośrodka EAC – Crew Training znajdują się zaawansowane symulatory lotnicze typu full motion takich samolotów, jak A330/A340, B777 czy A380. Wykorzystywanie ich w szkoleniach z procedur bezpieczeństwa nadaje zajęciom bardzo realistyczną formę. Kursy z obsługi pasażera prowadzone są w atrapach różnych kabin i samolotów floty Emirates, dzięki czemu członkowie załogi poznają maszyny w oddającym prawdziwe warunki otoczeniu, ćwicząc serwowanie posiłków i odpowiadanie na różnego rodzaju prośby pasażerów.

Dzięki wysokiej jakości oferowanych przez nas szkoleń personel Emirates ma nie tylko odpowiednie kompetencje, ale i pewność siebie potrzebną do wykonywania obowiązków po zakończeniu szkolenia. Kładziemy nacisk na rozwój kompetencji i szkolenie oparte na realnych sytuacjach, dzięki czemu nasz personel pokładowy przygotowany jest na różnorodne zdarzenia, które mogą wystąpić na pokładzie – podsumowała Catherine Baird.

Do załogi pokładowej Emirates już teraz należy ponad 500 Polaków. Najbliższa okazja do zaaplikowania na stanowisko członka personelu pokładowego przewoźnika będzie miała miejsce już 23 marca br. w Gdańsku. W hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto o godz. 9.00 rozpocznie się spotkanie rekrutacyjne, w którym mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 21 lat, biegle znają język angielski w mowie i piśmie, posiadają co najmniej średnie wykształcenie, a także odpowiedni wzrost, umożliwiający sięgnięcie na wysokość 212 cm.

Ponadto Emirates będą również obecne na międzynarodowych targach pracy Working Abroad Career Fair, które odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach 28-29 marca 2015 r. Podczas wydarzenia przedstawiciele Emirates będą udzielać informacji na temat pracy na różnych stanowiskach w strukturach całej organizacji.

(Informacja prasowa)