Linie Emirates zwiększają liczbę lotów do Bejrutu

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Emirates_Airbus_A340-300_PER_MontyLinie Emirates zapowiedziały stopniowe zwiększanie liczby lotów do Bejrutu. 1 października przewoźnik rozpocznie regularne wykonywanie trzeciego codziennego połączenia do tego miasta. Po jego uruchomieniu całkowita liczba lotów Emirates do Libanu wzrośnie do 21 tygodniowo.

Rozkład lotów został ustalony w taki sposób, aby ułatwić przesiadkę na lotnisku w Dubaju na trasach do miast w Stanach Zjednoczonych – Nowego Jorku, Los Angeles i Chicago – oraz ważnych ośrodków w Australii, takich jak Sydney czy Melbourne. Właśnie te kraje zamieszkują największe diaspory Libańczyków. Arab American Institute szacuje ich liczbę w Stanach Zjednoczonych na ponad 3,5 mln osób.

Trzecie codzienne połączenie będzie obsługiwane przez samolot Airbus A340-300 w trzyklasowej konfiguracji, mieszczący w sumie 267 pasażerów. Rejs nr EK955 z Dubaju zaplanowano na 20:55 z lądowaniem w Bejrucie o 0:05 następnego dnia. Samolot rejsu powrotnego nr EK956 wylatuje z Bejrutu o 2:00 i ląduje w Dubaju o 7:10.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

(Informacja prasowa, foto: GFDL 1.2/wkipedia/Montague Smith)