Francuz zwycięzcą Red Bull Air Race w USA

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Red Bull Air Race_Dallas_USA_fot.Sebastian Marko_Red Bull Air Race NewsroomW minion weekend (6-7 września) na jednym z największych stadionów sportowych w USA w Dallas/Fort Worth Francuz Nicolas Ivanoff odniósł spektakularne zwycięzstwo nad rywalami. Tuż za nim uplasował się Brytyjczyk Paul Bonhomme, a trzeci był reprezentant Kanady Pete McLeod. Dotychczasowy lider Austriak Hannes Arch – nie zakwalifikowal się do wyścigu finałowego i obecnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Nicolas Ivanoff wygrał szósty przystanek Mistrzostw Świata Red Bull Air Race. W finale rozegranym nad torem Texas Motor Speedway zaprezentował swoje najlepsze umiejętności. W upalne popołudnie tysiące widzów oglądało wyścigi samolotów latających z dużą prędkością na bardzo małej wysokości. Publiczność wiwatowała, gdy Ivanoff wywalczył pierwsze miejsce uzyskując w niezwykle ciasnych zakrętach na bardzo trudnym torze wynik 0:54.118. Lider klasyfikacji generalnej, Austriak Hannes Arch nie zdołał wejść do sesji Final 4 i spadł na drugie miejsce. Paul Bonhomme, który prowadzi teraz z jednym punktem przewagi.

Miło jest wygrać w zawodach na tak wspaniałym torze sportów motorowych jak ten”powiedział Ivanoff po swoim trzecim zwycięstwie w karierze. Pierwszy raz dokonał tego w Perth w 2007, a drugi w San Diego w 2009.Lubię otoczenie torów przeznaczonych do sportów motorowych, a zajęcie tam pierwszego miejsca było dużo lepszym uczuciem niż się spodziewałem”.

Na torze uważanym za najbardziej wymagający w tym sezonie, Brytyjski pilot Nigel Lamb zajął drugie miejsce z czasem 00:54.253. Pete McLeod, który podczas otwarcia sezonu w Abu Dhabi był trzeci na podium, w Fort Worth powtórzył swój sukces. Najmłodszy pilot w stawce, w Final 4 latał pewnie i bardzo dynamicznie. Jedynie Niemiec Matthias Dolderer może być zawiedziony po tym, jak minął się z podium zajmując czwarte miejsce z czasem 00:55.208.

loty do USA na stronie PanSamolocik

Trasę wyścigu ustawiono wewnątrz owalu toru wyścigów samochodowych NASCAR. Zawodnicy latający kilkanaście metrów nad ziemią, przy prędkościach dochodzących do 370 km/h i pod wpływem przeciążeń na poziomie 10G, musieli zmagać się przez cały weekend z trudnymi warunkami, w tym zmieniającym się wiatrem i wysoką temperaturą.

Wyścig w Fort Worth oglądało ponad 40 000 widzów. W czasie weekendu piloci zaliczyli 45 trafień w pylony – za to żadnego w czasie wyścigu głównego. Na obiekcie panowała temperatura przekraczająca 30 stopni Celsjusza, co powodowało zmniejszenie gęstości powietrza i stanowiło dodatkowe utrudnienie dla pilotów, których samoloty dużo wolniej reagowały na wychylenia drążka. Następna runda Mistrzostw Świata odbędzie się w Las Vegas 11 i 12 października. Teraz, gdy różnice w klasyfikacji generalnej są niewielkie, możemy się tam spodziewać jeszcze bardziej zaciętej walki o punkty.

tanie loty do USA na stronie Centerfly.pl

KALENDARZ WYŚCIGÓW RED BULL AIR RACE 2014

  1. Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie 28 lutego / 1 marca

  2. Rovinj, Chorwacja 12/13 kwietnia

  3. Kuala Lumpur/Putrajaya, Malezja 17 / 18 maja

  4. Gdynia, Polska 26 / 27 lipca

  5. Ascot, Wielka Brytania 16 / 17 sierpnia

  6. Dallas/Fort Worth, USA 6 / 7 września

  7. Las Vegas, USA 11 / 12 października

  8. Spielberg, Austria 25 / 26 października

(Informacja prasowa)