Kay Kratky nowym Dyrektorem Generalnym Austrian Airlines?

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Kay KratkyKay Kratky zostanie przedstawiony jako kandydat na Dyrektora Generalnego podczas posiedzenia Rady Nadzorczej 12 maja 2015. Ma zastąpić Jaana Albrechta, który przyjął posadę Dyrektora Generalnego SunExpress.

Kay Kratky ma zostać nowym Dyrektorem Generalnym linii Austrian Airlines. Zarząd Deutsche Lufthansa AG przedstawi jego kandydaturę Radzie Nadzorczej podczas posiedzenia 12 maja. 1 sierpnia zastąpi na stanowisku Jaana Albrechta, który będzie zarządzać spółką SunExpress, joint venture Lufthansy i Turkish Airlines.

Po trudnym dla Austrian Airlines okresie, firma jest na dobrej drodzy aby dalej się rozwijać i konkurować na rynku. Teraz skupiamy się głównie na rozsądnej modernizacji floty i umocnieniu pozycji Wiednia jako portu przesiadkowego. Kay Kratky jest idealnym kandydatem, który zapewnia realizację wyznaczonych celów.” – powiedział Carsten Spohr, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Lufthansy.

Cieszę się, że Kay Kratky jest w szeregach naszej Grupy i przejmie stery w Austrian Airlines. – To bardzo doświadczony i poważany menedżer branży lotniczej.” – powiedział Harry Hohmeister, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Austrian Airlines.“ Jestem przekonany, że Kay Kratky wprowadzi linię w kolejną fazę rozwoju – umocnienia pozycji hubu w Wiedniu, rosnącej dochodowości i poszukiwania możliwości wzrostu.” – dodał.

Kay Kratky (57) jest członkiem zarządu Lufthansa German Airlines od 2011 roku. Jako Dyrektor Operacji jest odpowiedzialny za połączenia oraz port przesiadkowy we Frankfurcie, który zatrudnia ok. 20 000 osób.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Kay Kratky urodził się we Frankfurcie. Przed rozpoczęciem kariery w Lufthansie szkoleniem na pilota w 1979 roku, ukończył studia z zakresu inżynierii mechanicznej na Uniwersytecie Technicznym w Darmstadt. Został szkolącym kapitanem i dowódcą floty Boeingów 747, a do 2001 roku obejmował stanowisko Dyrektora Operacji spółki Lufthansa Cargo.

Po zakończeniu pracy na stanowiskach Dyrektora Zarządzania Transportem oraz kapitana MD11, został w 2008 roku mianowany Dyrektorem Zarządzającym firmy Jade Cargo International z siedzibą w chińskim Shenzen. Od 2011 roku Kratky był Dyrektorem Operacji oraz Członkiem Zarządu części pasażerskiej Lufthansy.

(Informacja prasowa)