KLM najbardziej punktualną linią lotniczą świata i najbezpieczniejszą w Europie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

KLM rozpoczyna nowy rok olbrzymim sukcesem. Dwie niezależne organizacje przyznały holenderskim liniom najwyższe miejsca na podium w dwóch kluczowych kwestiach: bezpieczeństwie i punktualności. KLM ogłoszono najbardziej punktualną linią świata i najbezpieczniejszą linią lotniczą w Europie.

Jak co roku FlightStats – firma analityczna badająca dane w branży lotnictwa cywilnego ogłosiła wyniki swoich analiz za rok 2016 prezentując dziesiątkę najlepszych i najgorszych linii na świecie pod względem punktualności lotów. Linie lotnicze KLM znalazły się na pierwszym miejscu (z notą 11,47%) – jako najbardziej punktualna linia lotnicza świata, wyprzedzając m.in. Iberię (11,82%), JAL (12,2%), czy Qatar Airways (13,66%). Rejs jest uznawany za punktualny, jeśli odbędzie się nie później niż do 15 minut w stosunku do godziny w rozkładzie. W 2016 roku KLM miał tylko 11,47% lotów, które odleciały 15 minut później, co daje liniom pozycję nr 1 na świecie. Dla porównania, ostatnie miejsca pod względem punktualności zajęły Air India (38.71%), Icelandair (41.05&) oraz El Al (56%).*

Druga dobra wiadomość pochodzi od Niemieckiego Centrum Analiz Wypadków Lotniczych (The German Jet Airliner Crash Data Evaluator Center-JACDEC). Jest to niezależna organizacja badawcza która od 1989 roku opracowuje rankingi bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym. Według najnowszego raportu JACDEC, linie KLM znajdują się na pierwszym miejscu pod względem bezpieczeństwa wśród europejskich linii i na piątym w skali świata.

Oferty Specjalne OH LALA DEALS Air France

To wspaniały początek nowego roku! Przyznane KLM najwyższe lokaty w światowych rankingach są efektem codziennej troski o pasażera i starań całej firmy oraz wszystkich jej pracowników. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby nadal dostarczać naszym podróżnym bezpieczne, punktualne i szczęśliwe doświadczenia z podróży w 2017 roku.” – powiedział Pieter Elbers – Prezes i Dyrektor Zarządzający KLM.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Bilety na najbezpieczniejsze i najbardziej punktualne loty można jak zwykle kupować na www.klm.pl. Teraz jest ku temu dodatkowy powód – trwająca do 26 stycznia wielka wyprzedaż biletów KLM, w której przeceniono loty do ponad 130 miast na całym świecie na podróże z Warszawy, Krakowa i Gdańska.

*żródło: Bloomberg

(Informacja prasowa)