Linie Emirates lądują w Cebu i Clark

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

emirates_water_cannon_saluteLinie Emirates otworzyły połączenie z Dubaju do Cebu i Clark na Filipinach. W inauguracyjnym locie wzięła udział delegacja VIP-ów i grupa zagranicznych dziennikarzy oraz pasażerowie podróżujący w ramach globalnej siatki połączeń Emirates z blisko 60 miast, od Rio de Janeiro po Sztokholm.

Wśród ważnych osobistości byli przedstawiciele kierownictwa Emirates, m.in. Senior Vice President Aeropolitical and Industry Affairs Salem Obaidalla, Senior Vice President Commercial Operations Far East Badr Abbas oraz Vice President Cargo Commercial – West Asia & South East Asia Jassim Saif. Towarzyszyła im delegacja VIP-ów, m.in. JE konsul generalny Filipin w Dubaju Paul Raymund P. Cortes, dyrektor ds. zamówień i umów w Urzędzie Rozwoju Społecznego Dubaju Osama Ibrahim Al Hooti, dyrektor ds. rozwoju działalności biura podróży Al Rais Travel Ahmed Al Rais, prezes Rady Biznesu Filipin Marian Celeste Carella i dyrektor generalny Departamentu Rozwoju Turystyki Ajmanu Faisal Al Nuaimi.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Za sterami dwuklasowego Boeinga 777-300ER usiedli kapitan Ali Aljallaf ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz pierwsi oficerowie Walter Friday Brigoli z Filipin i John Buncayo ze Stanów Zjednoczonych. Wśród personelu pokładowego znalazło się również kilkoro Filipińczyków. Na lotnisku w Cebu samolot powitała tradycyjna kanonada z armatek wodnych.

Jesteśmy pewni, że nasze nowe połączenie korzystnie wpłynie na rozwój turystyki i handlu w poszczególnych regionach Filipin. Ponadto nasza rozbudowana siatka połączeń obejmująca ponad 150 kierunków ułatwi podróż z Cebu i Clark, zapewniając nowe rynki zbytu dla produktów regionalnych i dodatkowe możliwości rozwoju turystyki przyjazdowej – powiedział Adnan Kazim, Divisional Senior Vice President Emirates, Strategic Planning, Revenue Optimisation and Aeropolitical Affairs.

Połączenie zapewni większy wybór podróżującym z Filipin, którzy będą mogli polecieć bez przeszkód do 39 miast w Europie, 16 na Bliskim Wschodzie i kilku miejsc z naszej rozbudowanej siatki połączeń w Afryce i Ameryce Południowej z jednym międzylądowaniem na lotnisku w Dubaju – dodał Kazim.

Dwuklasowy Boeing 777-300ER Emirates oferuje 42 miejsca w klasie biznes i 386 miejsc w klasie ekonomicznej.  Pasażerowie podróżujący Boeingiem 777-300ER będą mogli skorzystać z oferty wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej ice, która obejmuje do 2 200 kanałów z rozrywką na żądanie, w tym do 12 najnowszych filmów i do 20 kanałów z muzyką z Filipin. Na pokładzie wybranych samolotów Boeing 777-300ER dostępna jest także usługa Wi-Fi.

Ponadto loty Emirates na Filipiny są dostosowane do potrzeb tamtejszego rynku – personel pokładowy mówi po filipińsku, a w menu znajdują się popularne potrawy miejscowej kuchni. Podobnie jak na wszystkich trasach obsługiwanych przez Emirates, pasażerom podróżującym do Cebu i Clark przysługują wysokie limity bagażu – do 30 kg w klasie ekonomicznej i 40 kg w klasie biznes. Przewoźnik zatrudnia prawie 5 tysięcy Filipińczyków, z czego 1 050 to członkowie personelu pokładowego.

Codzienne loty Emirates nr EK338 do Cebu i Clark z Dubaju zaplanowano na godzinę 2:55 z lądowaniem w porcie lotniczym Mactan-Cebu International o 15:50. Następnie samolot opuszcza Cebu o 17:20, przylatując na lotnisko Clark International o 18:50. Rejs powrotny z Clark zaplanowano na godzinę 20:20 z lądowaniem na lotnisku w Dubaju o godzinie 1:20 następnego dnia.

Więcej informacji na temat linii Emirates i rezerwacji biletów znajduje się na stronie emirates.com

(Informacja prasowa)