Linie Emirates lądują w Fort Lauderdale na Florydzie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Linie Emirates rozpoczęły loty do 11. miejsca na terytorium Stanów Zjednoczonych, otwierając codzienne bezpośrednie połączenie pasażerskie z Dubaju do Fort Lauderdale-Hollywood International. W inauguracyjnym locie wzięła udział delegacja VIP-ów i grupa zagranicznych dziennikarzy, a także pasażerowie z Ameryki Północnej, Dalekiego i Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki.

Fort Lauderdale to drugi kierunek obsługiwany przez Emirates na Florydzie. Ponad rok wcześniej przewoźnik otworzył połączenie do Orlando. Loty realizowane przez Boeinga 777 z silnikiem General Electric odbywają się w ramach pierwszego regularnego połączenia z Bliskiego Wschodu do Fort Lauderdale-Hollywood International na Florydzie Południowej, gdzie znajdują się m.in. Fort Lauderdale, Miami i West Palm Beach.

– Nasze nowe codzienne połączenie do Fort Lauderdale znacząco ułatwi kontakty handlowo-kulturalne Florydy Południowej. Linie Emirates z dumą łączą ludzi na całym świecie, a dzisiejszy inauguracyjny lot pokazuje zasięg naszej siatki połączeń i możliwości rozwoju turystyki i handlu dzięki naszemu codziennemu połączeniu – powiedział Hubert Frach, Divisional Senior Vice President Emirates, Commercial Operations, West.

Samolot rejsu nr EK213 startuje z lotniska Dubai International o godzinie 3:30 czasu lokalnego, lądując w Fort Lauderdale-Hollywood International (FLL) o 10:55. Rejs powrotny nr EK214 zaplanowano na godzinę 20:20 z lądowaniem w Dubaju o 19:40 następnego dnia, po 14 godzinach i 20 minutach lotu. Loty będą obsługiwane przez wyprodukowanego na terenie USA Boeinga 777-200LR z silnikiem General Electric, na pokładzie którego znajdzie się 8 kabin w klasie pierwszej, 42 rozkładane do pozycji leżącej siedzenia w klasie biznes i 216 miejsc w klasie ekonomicznej. Ponadto samolot może przewieźć w luku bagażowym do 15 ton cargo.

Pasażerowie podróżujący dalej z regionu Fort-Lauderdale-Miami mogą skorzystać z umowy Emirates z liniami JetBle Airways (B6), która oferuje połączenia do 32 kierunków w Stanach Zjednoczonych oraz loty do miejscowości na Bahamach, Dominikanie i Jamajce, a także w Kolumbii, Kostaryce, Ekwadorze, Meksyku i Peru.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Fort Lauderdale został 11. miastem, do którego linie Emirates wykonują loty pasażerskie. Przedtem, we wrześniu ubiegłego roku, przewoźnik otworzył połączenie do Orlando. Linie Emirates realizują rejsy do Stanów Zjednoczonych od 2004 roku i obecnie wykonują 119 lotów pasażerskich między Dubajem i USA tygodniowo. Od 2004 roku na trasach Emirates między Dubajem i USA zostało przewiezionych ponad 16,1 mln pasażerów i 740 tys. ton towarów wysokowartościowych.

Emirates zostały okrzyknięte najlepszą linią na świecie w plebiscycie Skytrax World Airline Awards 2016. Podczas trwającego 14 godzin i 20 minut lotu pasażerowie mogą liczyć na niezawodną obsługę personelu pokładowego złożonego z przedstawicieli ponad 135 krajów, wyborne dania i wina w cenie biletu, a także specjalne menu i zajęcia dla dzieci. We wszystkich klasach na pasażerów czeka oferta wielokrotnie nagradzanego systemu rozrywki pokładowej ice Digital Widescreen, która obejmuje ponad 2 500 kanałów z filmami, programami telewizyjnymi, muzyką i podkastami.

Ponadto podróżujący klasą pierwszą i klasą biznes mogą skorzystać z bezpłatnej usługi szoferskiej podczas drogi na lotnisko i z powrotem, dzięki której pasażerowie z Fort Lauderdale, Miami, Palm Beach i innych miejscowości na południu Florydy dotrą punktualnie i wygodnie na samolot Emirates.

(Informacja prasowa)