Linie Emirates spodziewają się rekordowej liczby pasażerów w tym tygodniu

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Emirates Boeing B777 ISTLinie Emirates spodziewają się, że obecny tydzień będzie rekordowy pod względem liczby podróżujących, którzy właśnie zmierzają na święta do domu lub za granicę. Na podstawie przyjętych rezerwacji linie szacują, że w dniu 19 grudnia w 240 lotach przewiozą ponad 80 tysięcy pasażerów. Tym samym będzie ich o niemal 23% więcej, niż o tej samej porze w zeszłym roku.

Chociaż szacuje się, że najwięcej osób poleci liniami Emirates w piątek 19 grudnia, wzmożony ruch trwać będzie od 16 do 21 grudnia. W tym roku podróżni najchętniej wybierają między innymi Londyn, Bangkok, Bombaj, Singapur, Paryż czy Karaczi.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Mohammed H. Mattar, Divisional Senior Vice President, Emirates Airport Services, powiedział: – W tym tygodniu z usług linii Emirates skorzysta rekordowa liczba pasażerów, w związku z czym musimy zapewnić im możliwie wygodną i bezproblemową podróż.  Wysyłamy na lotnisko dodatkowych pracowników, którzy mają pomagać naszym klientom, a wszystkim podróżnym przypominamy, aby sprawdzali terminy odpraw i zamknięcia bramek przed odlotem. Powinni zarezerwować sobie odpowiedni zapas czasu na odprawę, aby zdążyć przejść przez poszczególne stanowiska, ponieważ bramki będą zamykane punktualnie, tak aby loty odbywały się zgodnie z rozkładem. Osoby, które na lotnisku będą chciały odwiedzić punkty usługowe, takie jak sklepy bezcłowe, restauracje czy nasze doskonale wyposażone poczekalnie dla pasażerów pierwszej klasy, również powinny przybyć odpowiednio wcześniej. Naszym najważniejszym celem jest zapewnienie światowej klasy usług i doskonałej jakości podróży bez względu na porę roku.

Linie Emirates przypominają podróżnym, aby przyjeżdżali na lotnisko przynajmniej na dwie godziny przed odlotem z uwzględnieniem możliwych utrudnień w ruchu drogowym, które często występują w okresie świątecznym.Osoby, które nie zgłoszą się do odprawy przynajmniej na godzinę przed planowym odlotem, nie zostaną wpuszczone. Procedury te pozwolą na ograniczenie opóźnień lotów i spóźnień na połączenia przesiadkowe. Pasażerom opóźnionych lotów z międzylądowaniem w Dubaju personel naziemny linii Emirates pomoże zdążyć na lot w dalszą drogę.

Podróżni proszeni są również o skorzystanie z odprawy online lub z samoobsługowych punktów odprawy biletowej i bagażowej, co pozwoli skrócić czas odprawy na lotnisku.  Osoby korzystające z odprawy online powinny zgłosić się do odprawy bagażowej przynajmniej na 90 minut przed odlotem. Posiadacze elektronicznej karty pokładowej, którzy mają przy sobie jedynie bagaż podręczny, mogą od razu udać się do stanowiska kontroli paszportowej i kontroli bezpieczeństwa.

Linie Emirates zwiększyły swoją zdolność przewozową, aby sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu w okresie świątecznym.

Obecnie linie Emirates obsługują ponad 1,6 tysięcy lotów z Terminalu 3 Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju.

Najważniejsze informacje dotyczące odprawy na lotnisku:

  • Stanowiska odprawy linii Emirates otwierane są na trzy godziny przed odlotem.
  • Należy zgłosić się do odprawy najpóźniej na 90 minut przed odlotem niezależnie od tego, na którą klasę został zakupiony biletu.
  • Podróżni, którzy skorzystali z odprawy online, powinni zgłosić się do odprawy bagażowej na 90 minut przed odlotem.
  • Pasażerowie powinni zgłosić się do stanowiska kontroli bezpieczeństwa najpóźniej 60 minut przed odlotem.
  • Wpuszczanie na pokład rozpoczyna się zawsze 45 minut przed odlotem i kończy 20 minut przed startem samolotu.

(Informacja prasowa)