LOT oficjalnym przewoźnikiem międzynarodowej imprezy Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Konferencja Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia, 01.12.2014 OkęcieSamolot LOT-u w barwach jednych z najbardziej znanych zawodów triathlonowych na świecie. Podczas konferencji prasowej w hangarze na terenie bazy technicznej LOT AMS w Warszawie LOT zaprezentował Embraera 175, który przez najbliższe pół roku będzie latał w malowaniu Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Jest to jeden z elementów współpracy LOT-u z organizatorami pierwszych w Polsce zawodów z serii IRONMAN 70.3®.

IRONMAN®  jest obecny na 5 kontynentach, a w ramach cyklu organizowanych jest w ciągu roku ponad 130 imprez, w których uczestniczy ponad 250 tysięcy sportowców.

„Cieszymy się, że tak znane i prestiżowe zawody wreszcie odbędą się w Polsce. Jest to ogromne wyróżnienie i docenienie wielu lat ciężkiej pracy na rzez popularyzacji triathlonu w Polsce” – mówi Piotr Netter, dyrektor Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. „Na zawody Ironman przyjeżdżają ludzie z całego świata. Statystycznie nawet połowa uczestników takich zawodów to obcokrajowcy. Tym bardziej cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z naszym narodowym przewoźnikiem lotniczym. Wspólnie z PLL LOT chcemy zadbać o wygodną i przyjemną podróż na miejsce zawodów oraz zapewnić naszym uczestnikom komfortowy pobyt w Gdyni” – dodaje.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Już na początku grudnia w niebo wzbije się Embraer 175 w barwach PLL LOT i Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Będzie go można podziwiać na różnych trasach europejskich i krajowych przez kolejne 6 miesięcy, aż do końca maja.

„LOT jako nowoczesny, międzynarodowy przewoźnik z przyjemnością angażuje się w tak prestiżowe i rozpoznawalne na całym świecie wydarzenie. Cieszymy się, że możemy włączyć się w propagowanie zdrowego stylu życia i sportowej rywalizacji” – mówi Sebastian Mikosz Prezes PLL LOT, który jednocześnie został jednym z ambasadorów imprezy.

„Szczególnie bliskie jest nam hasło polskiej edycji IRONMANA  – ‚Wznosimy się na wyższy poziom’. LOT w ostatnim czasie intensywnie się zmienia, podobnie jak w sporcie – pokonuje dotychczasowe słabości, stawia przed sobą trudne wyzwania i zdobywa nową ofertą coraz większe uznanie pasażerów. Chętnie też włączamy się w akcje, które w ciekawy sposób promują nasz kraj. Zapraszamy na pokłady naszych samolotów wszystkich, którzy będą chcieli z różnych miast na świecie i w kraju przylecieć w sierpniu do Gdyni i rywalizować
w zawodach triathlonowych” – dodaje Sebastian Mikosz.

LOT na swoich pokładach popularyzuje również zdrowy tryb życia. Już obecnie  podczas rejsów długodystansowych Dreamlinerami proponuje śniadania fit w klasie LOT Premium oraz LOT Business Class. W 2015 roku oferta będzie rozbudowywana na wszystkie klasy i połączenia, także europejskie. Nowa propozycja to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy dbają o zdrowie i formę, a na pokładzie samolotu chcą zjeść pożywny posiłek skomponowany z lekkich i najzdrowszych składników, zawierających dużo warzyw, białe mięso lub ryby.

LOT jako oficjalny przewoźnik Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia stworzył także dedykowaną ofertę dla uczestników oraz ich rodzin.  Natomiast nowatorskie, osobiste biuro podróży – LOT Travel przygotowało pełne, bardzo atrakcyjne pakiety składające się z przelotu, hotelu, transportu oraz ubezpieczenia.

Herbalife Ironman 70.3 Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia 2015. W programie zawodów zaplanowane są zawody na dystansie długim (1,9 km pływania – 90 km rowerem i 21,1 km biegiem) oraz sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km), a także sztafety dla 3-osobowych drużyn oraz aquathlony dla dzieci.

Więcej informacji i zapisy na www.ironmangdynia.pl

(Informacja prasowa, foto: Rafał Nowakowski, Beata Czarnecka)