LOTEK bez dzieci nie poleci. LOT przedstawia nowe, dedykowane usługi dla podróżujących rodzin.

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

lotek3Wszystkie rodziny z dziećmy podróżujące samolotami LOT-u mogą skorzystać ze specjalnej oferty, która ułatwi im podróż już od momentu pojawienia się na lotnisku. Przyjazne i dedykowane stanowiska odprawa, priorytetowe wejście na pokład, dostępność przewijaków, specjalne menu czy rozrywka na pokładzie to tylko niektóre elementy, które sprawią, że od teraz podróż z dziećmi LOT-em upłynie przyjemnie i bezstresowo. Wszystkie usługi dla rodzin z dziećmi będzie od teraz firmowała rysunkowa postać, przyjaciel wszystkich najmłodszych podróżników – Lotek!

Lotek to mały żuraw, który jest motywem przewodnim na każdym etapie podróży dziecka – zaczynając jeszcze w domu, poprzez lotnisko w Warszawie aż po zakończenie rejsu w porcie docelowym. Dzięki spójnej nawigacji rodzice z pociechami łatwo odnajdą drogę do swojego miejsca w samolocie.

Jest to element budowania tak zwanego customer experience – prostej i przyjaznej ścieżki pasażera, którą pokonuje od pojawienia się pomysłu na wyjazd aż po opuszczenie samolotu. Na każdym etapie chcemy być blisko naszego klienta i maksymalnie dostosowywać nasze usługi do jego indywidualnych potrzeb. Wiemy, że jest wiele rzeczy, które mogą ułatwić podróżowanie rodzinom z dziećmi. Dlatego je wprowadzamy” – mówi Marcin Celejewski, Członek Zarządu ds. Handlowych LOT. – „Sprawiliśmy, że dzięki rozwiązaniom takim jak choćby Family Check-In, który w Warszawie oferuje tylko LOT nasz hub już dziś jest jednym z lotnisk najbardziej przyjaznych dzieciom. A tych rozwiązań już wkrótce będzie jeszcze więcej. To właśnie w ten sposób budujemy najbardziej efektywny i przyjazny port przesiadkowy w Nowej Europie” – dodaje.

Podróż rozpoczyna się jednak jeszcze zanim pasażerowie pojawią się na lotnisku. Na stronie lot.com rodzice znajdą specjalnie opracowane z myślą o rodzinach z dziećmi inspiracje oraz wszystkie informacje na temat przygotowań do rejsu w tym o potrzebnych w podróży dokumentach. Dzieci mogą też skorzystać ze specjalnych zniżek.

Już na samym lotnisku maluchy bez problemu odnajdą specjalnie oznakowane stanowiska odpraw dla rodzin Family Check-In, gdzie otrzymają zawieszkę na bagaż oraz paszport do zbierania pieczątek za każdy odbyty rejs z lotniska w Warszawie. Nieopodal stanowisk Family Check-in znajduje się dedykowane miejsce, w którym stewardesa odbiera od opiekunów dziecko podróżujące samodzielnie. Dedykowane, przeszkolone osoby z personelu pokładowego towarzyszą dziecku i odpowiadają za jego bezpieczeństwo od momentu odprawy, aż do chwili odebrania malucha przez wyznaczoną osobę dorosłą na lotnisku docelowym.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Family check-in to nie ostatnie miejsce, gdzie na dzieci czekają podróżnicze przygody. Jeszcze w tym roku za kontrolą bepieczeństwa pojawi się plac zabaw, który nie pozwoli dzieciom się nudzić w oczekiwaniu na rejs, a rodzicom pozwoli na chwilę wytchnienia przed podróżą.

Warto podkreślić, że na podkładzie każdego Dreamlinera LOT już dziś dostępne są kołyski wraz z kołderkami oraz śliniaki dla niemowląt. Pyszne, dedykowane dla dzieci posiłki na zamówienie, trafią w gusta najbardziej wymagajacych młodych smakoszy. W samolotach, dostępne są przewijaki a na każdym rejsie dziecko dostaje zestawy małego podróżnika (książeczkę i kredki). Po wylądowaniu w porcie docelowym, dziecko otrzyma również dyplom Wysokich Lotów oraz nagrodę za zebranie wszystkich naklejek.

Zadbaliśmy o każdy szczegół, od przygotowania do lotu, przez lotnisko, pokład naszego samolotu, aż po jego opuszczenie. Postać LOTka od dziś powinna każdemu rodzicowi przypominać, że zarówno on jak i jego pociechy są pod dobrymi skrzydłami profesjonalnej załogi LOT, która jest przygotowana na każdą, nawet najbardziej niestandardową potrzebę podróżujących rodzin. Chcemy, aby podróż na naszych pokładach było miłym i niezapomnianym przeżyciem już od najmłodszych lat” – mówi Krzysztof Moczulski, Dyrektor Biura Rozwoju Produktu LOT.

By ułatwić podróż, LOT umożliwia bezpłatne przewożenie bagażu przez dzieci, przewóz w ramach bezpłatnego bagażu składanego wózka dziecięcego oraz specjalne zniżki na bilety. To wszystko sprawia, że oferta LOT-u dla podróżujących rodzin jest kompleksowa, atrakcyjna i jedyna w swoim rodzaju.

Aby w pełni uzupełnić ofertę stworzyliśmy także program edukacyjny LOT Kids – wycieczki szkolne dla dzieci. To grupowe wizyty w siedzibie LOT-u i bazie technicznej LOT AMS. Najpierw w czasie specjalnych warsztatów dzieci uczą się jak przygotować się do lotu, co można zabrać na pokład, a co powinno trafić do bagażu głównego. Uzyskują też odpowiedzi na najbardziej nurtujące je pytania na temat samolotów i lotnictwa, następnie mają niepowtarzalną okazję zobaczyć samolot z bliska – i to nie na lotnisku, a w hangarze, gdzie na co dzień serwisowane są samoloty LOT-u. Na koniec wycieczki, dzieci zwiedzają lotnisko, gdzie dowiadują się, jak dokonać odprawy, oddać bagaż oraz przejść przez kontrolę bezpieczeństwa.

(Informacja prasowa)