Lotnisko London-Heathrow i Star Alliance otrzymują wspólne wyróżnienie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Uniformed staff in LHR T2 check-in (1)Port lotniczy London-Heathrow i Star Alliance zostały wspólnie uhonorowane przez Air Transport World nagrodą dla lotniska roku (World’s Airport of the Year) podczas 41 edycji Annual Airline Industry Achievement Awards, za współpracę przy stworzeniu nowego Terminalu 2 na lotnisku Heathrow, na który spośród linii należących do Star Alliance, od października ubiegłego roku, lata również LOT. Panowie Andy Garner, dyrektor Airline Business Development w porcie lotniczym London-Heathrow oraz Mark Schwab, dyrektor generalny Star Alliance odebrali tę nagrodę 25 lutego w hotelu Omni Shoreham w Waszyngtonie.

 „Londyńskie lotnisko Heathrow faktycznie wyróżniało się, dzięki wyjątkowej inwestycji, której przedmiotem było przeprojektowanie Terminalu 2 i dzięki pokazaniu tego, co mogą osiągnąć współpracujące ze sobą porty i linie lotnicze. Heathrow i Star Alliance stworzyły wspaniały obiekt, który pod każdym względem jest korzystny dla pasażerów” powiedziała Karen Walker, redaktor naczelna ATW.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Nagroda ta jest jedną z pierwszych przyznanych Terminalowi 2 zwanego Terminalem Królowej, który został otwarty w dniu 4 czerwca 2014 roku. Ten specjalnie zaprojektowany obiekt, wybudowany z wykorzystaniem najnowszej wiedzy, został wspólnie opracowany przez port lotniczy Heathrow, Star Alliance i przewoźników należących do tego sojuszu, w celu utworzenia prawdziwie bezproblemowego portu przesiadkowego (hub) na jednym z najważniejszych międzynarodowych lotnisk. Budynek, zaprojektowany przez hiszpańskiego architekta Luisa Vidalaza, jest prosty i intuicyjny, z jasnymi i przewiewnymi wnętrzami. Ta inwestycja o wartości 2,5 mld GBP jest częścią projektu unowocześnienia całego lotniska Heathrow, który w ciągu ostatnich pięciu lat kosztował w sumie 11 mld GBP.

Mark Schwab powiedział: „W czerwcu ubiegłego roku wkroczyliśmy do nowej ery z korzyścią dla naszych klientów, współpracujących z nami przewoźników i pracowników londyńskiego lotniska Heathrow. Otrzymane przez nas opinie potwierdzają, że ​​oferujemy naszym klientom znakomitą jakość podróży, tworzymy nowe możliwości biznesowe dla współpracujących z nami przewoźników i zapewniamy naszym pracownikom lepsze środowisko pracy. Wspaniale jest patrzeć na uwieńczenie naszych wspólnych wysiłków w postaci prestiżowej nagrody Air Transport World dla najlepszego portu lotniczego roku; po raz pierwszy w historii nagrodę tę przyznano wspólnie lotnisku i sojuszowi linii lotniczych.”

Andy Garner powiedział: „Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że dostaliśmy tę prestiżową nagrodę. Jest to bardzo cenne wyróżnienie w branży lotniczej, a nasz sukces jest wynikiem ścisłej współpracy z ponad 180 organizacjami, w szczególności zrzeszonymi w Star Alliance, dzięki czemu mogliśmy zrealizować tak złożony projekt. Pasażerowie są zadowoleni z rezultatu – nasze wyniki pod względem jakości usług portu lotniczego wskazują, że jeśli Terminal 2 byłby samodzielnym portem lotniczym, mielibyśmy najlepszy wynik w Europie z punktu widzenia obsługi klienta. Nie moglibyśmy być bardziej dumni z tego, co udało nam się osiągnąć do tej pory, a ta nagroda jest krokiem w kierunku spełnienia naszych ambicji, aby stać się jednym z najlepszych portów lotniczych na świecie.”

Możliwość działania z jednego terminalu na Heathrow zapewnia, że ​​przewoźnicy zrzeszeni w Star Alliance mogą oferować swoim ponad 12 milionom pasażerów, corocznie korzystającym z lotniska, znacznie lepszą jakość podróży, w tym krótsze czasy połączeń. Aby umożliwić pasażerom kontrolę podróży, na całym terminalu zastosowano najnowsze technologie. Strefa odpraw została specjalnie zaprojektowana pod kątem szybkości i wydajności. Linie lotnicze są pogrupowane w strefach, a z 81 wspólnych samoobsługowych stanowisk (check-in) mogą korzystać wszyscy pasażerowie w celu dokonania samodzielnej odprawy i wydrukowania przywieszki bagażowej przed oddaniem bagażu w punkcie Fast Bag Drop. Tradycyjne stanowiska odpraw, oferujące kompleksową obsługę, są przeznaczone do użytku pasażerów podróżujących pierwszą klasą, klasą biznes i pasażerów Star Alliance Gold. Ta grupa pasażerów ma również możliwość skorzystania ze Złotej Ścieżki (Fast Track), aby przyspieszyć przejście przez strefę kontroli bezpieczeństwa.

Osiem z 12 bramek w budynku satelickim T2B umożliwia samoobsługowe wejście na pokład, co oznacza, że pasażerowie po prostu przechodzą przez automatyczne bramki na pokład samolotu.

Dla pasażerów podróżujących klasą premium, w tym pasażerów o statusie Star Alliance Gold, są obecnie dostępne trzy saloniki (lounges). Znajdują się one w głównym budynku terminalu i w budynku satelickim, dzięki czemu pasażerowie uprawnieni do korzystania z nich mogą zrelaksować się w pobliżu swojej bramki. Czwarty salon ma zostać otwarty w ciągu najbliższych miesięcy.

Na terminalu działa również kilka najlepszych brytyjskich sieci handlu detalicznego, w tym John Lewis, Cath Kidston i Mulberry.

Port lotniczy Heathrow obsługują następujące linie lotnicze, należące do sojuszu Star Alliance: Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India*, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, Polskie Linie Lotnicze LOT, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Portugal, Turkish Airlines, THAI i United.

Wykonują one wspólnie ponad 121 lotów dziennie do 47 destynacji w 26 krajach. Każdy z tych lotów otwiera dostęp do pełnej sieci Alliance, ponad 18 500 lotów dziennie do 1 321 portów lotniczych w 193 krajach.

* Obecnie funkcjonujące na T4.

(Informacja prasowa)