Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race 2015 w nowym formacie

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

RBAR_Calendar_2015_300dpi_RGBOśmioprzystankowe Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race w sezonie 2015 zapowiadają się wyjątkowo ekscytująco dzięki zmianie formatu wyścigów, polegającej na wprowadzeniu większej ilości pojedynków jeden na jednego. Celem tej zmiany jest zaostrzenie rywalizacji.

Dodatkowa runda eliminacyjnych pojedynków jeden na jednego z pewnością sprawi, że Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race 2015 dostarczą niespotykaną dotąd dawkę akcji i wrażeń. W ramach najszybszej serii w świecie sportów motorowych zmierzy się w tym roku aż 14 pilotów z 11 krajów, a zmieniony format z pewnością zaostrzy rywalizację. Zawody rozpocznie Runda 14 składająca się z siedmiu starć jeden na jednego. Zwycięzcy Rundy 14 oraz najszybszy przegrany z pierwszych siedmiu wyścigów awansują do Rundy 8, gdzie ponownie zmierzą się w parach. Czwórka wyłonionych w ten sposób zwycięzców przechodzi do rundy Final 4, w której zawalczą o miejsce na podium.

Nowy format będzie sporym wyzwaniem dla pilotów, gdyż wymaga precyzyjniejszych i lepszych niż kiedykolwiek wcześniej lotów, jednak jesteśmy przekonani, że dzięki temu zawody Red Bull Air Race będą jeszcze bardziej ekscytujące, a rywalizacja bardziej zacięta” – powiedział Jim DiMatteo, dyrektor wyścigowy Red Bull Air Race. „Zwiększenie liczby zawodników ma na celu zaostrzenie rywalizacji oraz dostarczenie fanom śledzącym akcję na miejscu lub przed telewizorami dodatkowych emocji. Piloci wiedzą, że zaledwie jeden mały błąd w Rundzie 14 lub Rundzie 8 może ich drogo kosztować”.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

W ośmioodcinkowych Mistrzostwach Świata Red Bull Air Race, które rozpoczną się zawodami w Abu Dhabi w dniach 13-14 lutego, wystartuje dwóch nowych pilotów z klasy Challenger, Francois Le Vot (FRA) i Juan Velarde (ESP), którzy teraz zmierzą się z dwunastką stałych zawodników. W sezonie 2015 ponownie rozegra się Challenger Cup, wprowadzony w 2014 roku konkurs, który odbywa się w dniu wyścigu i daje obiecującym pilotom szansę na zdobycie doświadczenia w lataniu na małej wysokości w warunkach sportowej rywalizacji. Zamiast w dniu kwalifikacji Challenger Cup odbywać się będzie w tym roku przed Rundą 14.

Brytyjczyk Nigel Lamb spróbuje obronić wywalczony w 2014 roku tytuł mistrza, ponownie stawiając czoła Hannesowi Archowi z Austrii oraz rodakowi Paulowi Bonhomme’owi, którzy w zeszłym roku zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Na mapie Mistrzostw Świata 2015 pojawią się dwa nowe przystanki w Japonii i Rosji. Podniebna rywalizacja powróci też do stolicy Węgier, Budapesztu. Poza tym w 2015 roku najszybsza seria w świecie sportów motorowych ponownie dotrze do pięciu dobrze znanych lokalizacji: Abu Dhabi (ZEA), Ascot (GBR), Spielberg (AUT), Fort Worth i Las Vegas (USA).

Kalendarz wyścigów na 2015 r.:

Abu Dhabi, ZEA                                  (13/14 lutego)

Chiba, Japonia                                     (16/17 maja)

Soczi, Rosja                                        (30 /31 maja)

Budapeszt, Węgry                              (4/5 lipca)

Ascot, Wielka Brytania                        (15/16 sierpnia)

Spielberg, Austria                               (5/6 września)

Fort Worth, Teksas, USA                    (26/27 września)

Las Vegas, Nevada, USA                  (17/18 października)

Pierwszą rywalizację sezonu 2015, która odbędzie się w sobotę 14 lutego w Abu Dhabi będzie można oglądać na żywo od godziny 13.00 na www.redbull.tv

(Informacja prasowa)