Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race w Las Vegas

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com
Red Bull Air Race_Texas_fot. Sebastian Marko_Red Bull Air Race Newsroom

Foto: Sebastian Marko / Red Bull Air Race

Brytyjczyk Paul Bonhomme utrzymuje niewielką, jednopunktową przewagę nad Hannesem Archem i Nigelem Lambem, podczas gdy powietrzne Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race przenoszą się do Las Vegas na przedostatni przystanek emocjonującego sezonu 2014, który odbędzie się w najbliższy weekend (11-12 października) w Stanach Zjednoczonych.

Brytyjczyk Paul Bonhomme (45 punktów) wywalczył niewielką, jednopunktową przewagę nad rodakiem Nigelem Lambem (44 punkty) i Hennesem Archem (44 punkty) z Austrii. Po sześciu z ośmiu wyścigów sezonu 2014 Bonhomme i Arch mają na koncie po dwa zwycięstwa, ale dobrą passą cieszy się także Lamb, który wygrał w malezyjskim mieście Putrajaya, a następnie wywalczył trzy drugie miejsca z rzędu (Gdynia, Ascot i Forth Worth). Rywalizacja w tegorocznym sezonie okazała się wyjątkowo zacięta. Poznaliśmy czterech różnych zwycięzców sześciu wyścigów, a na półmetku powietrznych rozgrywek podziwialiśmy spektakularne występy Francuza Nicolasa Ivanoffa i Niemca Matthiasa Dolderera.

Choć Bonhomme podczas ostatniego wyścigu w Forth Worth w Teksasie zajął dopiero piąte miejsce – już po raz trzeci w tym sezonie – zdołał odebrać pozycję lidera Archowi. Brytyjczyk ma na swoim koncie także dwa zwycięstwa i jedno drugie miejsce. Arch, który w połowie sezonu cieszył się imponującą 13-punktową przewagą, uzyskaną dzięki dwóm zwycięstwom i dwóm drugim miejscom, w ostatnich wyścigach w angielskim Ascot i w Forth Worth wywalczył zaledwie po dwa punkty za ósme miejsca i tym samym spadł na drugą pozycję. Jednak mistrz świata z 2008 roku wierzy, że karta się odwróci w Las Vegas, amerykańskiej stolicy hazardu, która będzie gościć najszybszą serię w świecie sportów motorowych po raz pierwszy. Takie są wyścigi – powiedział Arch. Jestem rozczarowany przystankami w Ascot i Forth Worth, ale biorąc pod uwagę fakt, że kompletnie zawaliłem ostatnie dwa wyścigi, powinienem być zadowolony z aktualnej pozycji w rankingu. Wszyscy jesteśmy obecnie w podobnej sytuacji i jak zwykle nie brakuje mi determinacji”.

To także dzięki zawodnikom takim jak Ivanoff, który wygrał w Forth Worth, Dolderer (dwa czwarte miejsca pod rząd), Kanadyjczyk Pete McLeod (trzeci w Forth Worth), czy Australijczyk Matt Hall (czwarte miejsce w rankingu) tegoroczne mistrzostwa okazały się najbardziej emocjonującymi w historii tego sportu. Amerykanie Kirby Chambliss z Arizony, mistrz świata z 2006 roku, oraz Michael Goulian z Massachusetts, który w 2009 roku wygrał wyścig w Budapeszcie, spróbują na własnym terenie zawalczyć o awans w klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Świata: 1. Paul Bonhomme (GBR) 45 punktów, 2. Hannes Arch (AUT) 44, 3. Nigel Lamb (GBR) 44, 4. Matt Hall (AUS) 28, 5. Nicolas Ivanoff (FRA) 27, 6. Pete McLeod (CAN) 25, 7. Matthias Dolderer (GER) 14, 8. Yoshi Muroya (JPN) 10, 9. Martin Sonka (CZE) 10, 10. Peter Besenyei (HUN) 6, 11. Kirby Chambliss (USA) 5, 12. Michael Goulian (USA) 0.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

KALENDARZ WYŚCIGÓW RED BULL AIR RACE 2014

  1. Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie 28 lutego / 1 marca
  2. Rovinj, Chorwacja 12/13 kwietnia
  3. Kuala Lumpur/Putrajaya, Malezja 17 / 18 maja
  4. Gdynia, Polska 26 / 27 lipca
  5. Ascot, Wielka Brytania 16 / 17 sierpnia
  6. Dallas/Fort Worth, USA 6 / 7 września
  7. Las Vegas, USA 11 / 12 października
  8. Spielberg, Austria 25 / 26 października

(Informacja prasowa)