Nominacja dyrektora ds. operacyjnych na stanowisko wiceprezesa Wizz Air

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

Tania linia lotnicza Wizz Air  ogłosiła, że Diederik Pen, dyrektor ds. operacyjnych, będzie łączyć tę funkcję ze stanowiskiem wiceprezesa firmy. Jego nominacja zacznie obowiązywać 1 kwietnia 2017 roku.

Diederik Pen dołączył do Wizz Air w styczniu 2013 roku na stanowisko dyrektora ds. operacyjnych. Pod jego przewodnictwem zespół operacyjny Wizz Air zapewnia najlepsze w swojej klasie, niskokosztowe i niezawodne usługi lotnicze. Wizz Air utrzymuje najwyższy wynik wydajności swojej floty samolotów Airbus A320 i A321 poprzez wykorzystywanie swoich maszyn ponad 12 godzin dziennie osiągając jednocześnie jeden z najniższych wskaźników w branży w zakresie odwołania lotów. Diederik Pen zostanie członkiem zespołu zarządzającego firmy jako dyrektor ds. operacji lotniczych i będzie raportować do prezesa Wizz Air, Józsefa Váradiego. Jego miejscem pracy będzie siedziba firmy w Budapeszcie.

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział:

Jest mi niezwykle miło poinformować o mianowaniu Diedrika Pena na stanowisko wiceprezesa oraz dyrektora ds. operacyjnych. Diederik odegrał niezwykle istotną rolę w dynamicznym i znaczącym rozwoju naszej firmy na przestrzeni ostatnich 4 lat. Jego nominacja jest wyrazem uznania dla osiągnięć zespołu, któremu przewodzi, za działania, które zaowocowały 20% wzrostem wydajności WIZZ w bieżącym roku finansowym i rozszerzeniem mapy baz operacyjnych do 28 miast w 15 krajach w 2017 roku, przy jednoczesnym utrzymaniu najlepszych w swojej klasie wskaźników eksploatacji oraz niezawodności lotów. Cieszymy się na dalszą współpracę i wspólne wyzwania zawodowe.”

(Informacja prasowa)