Nominacja dyrektora ds. operacyjnych na stanowisko wiceprezesa Wizz Air

Tania linia lotnicza Wizz Air  ogłosiła, że Diederik Pen, dyrektor ds. operacyjnych, będzie łączyć tę funkcję ze stanowiskiem wiceprezesa firmy. Jego nominacja zacznie obowiązywać 1 kwietnia 2017 roku.

Diederik Pen dołączył do Wizz Air w styczniu 2013 roku na stanowisko dyrektora ds. operacyjnych. Pod jego przewodnictwem zespół operacyjny Wizz Air zapewnia najlepsze w swojej klasie, niskokosztowe i niezawodne usługi lotnicze. Wizz Air utrzymuje najwyższy wynik wydajności swojej floty samolotów Airbus A320 i A321 poprzez wykorzystywanie swoich maszyn ponad 12 godzin dziennie osiągając jednocześnie jeden z najniższych wskaźników w branży w zakresie odwołania lotów. Diederik Pen zostanie członkiem zespołu zarządzającego firmy jako dyrektor ds. operacji lotniczych i będzie raportować do prezesa Wizz Air, Józsefa Váradiego. Jego miejscem pracy będzie siedziba firmy w Budapeszcie.

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział:

Jest mi niezwykle miło poinformować o mianowaniu Diedrika Pena na stanowisko wiceprezesa oraz dyrektora ds. operacyjnych. Diederik odegrał niezwykle istotną rolę w dynamicznym i znaczącym rozwoju naszej firmy na przestrzeni ostatnich 4 lat. Jego nominacja jest wyrazem uznania dla osiągnięć zespołu, któremu przewodzi, za działania, które zaowocowały 20% wzrostem wydajności WIZZ w bieżącym roku finansowym i rozszerzeniem mapy baz operacyjnych do 28 miast w 15 krajach w 2017 roku, przy jednoczesnym utrzymaniu najlepszych w swojej klasie wskaźników eksploatacji oraz niezawodności lotów. Cieszymy się na dalszą współpracę i wspólne wyzwania zawodowe.”

(Informacja prasowa)