Nowe połączenie LOT! Bezpośrednio z Warszawy do Luksemburga już od 1 Marca!

Rezerwuj nocleg na: Booking.com | Expedia.com | hotels.com | Otel.com

LOT_Lotnisko_Chopina_900px_skyLuksemburg to kolejne miasto na mapie nowych połączeń LOT-u i jedyne bezpośrednie połączenie z Warszawy na tej trasie. Dzięki dogodnemu rozkładowi, LOT zapewni też najkrótszą podróż między Luksemburgiem a kilkunastoma miastami w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, z jedną, wygodną przesiadką w Warszawie.

LOT oferuje jedyne bezpośrednie połączenie między Warszawą a Luksemburgiem, co dla pasażerów oznacza koniec męczących przesiadek na dużych, zatłoczonych, europejskich lotniskach. Rejsy wystartują już 1 marca i będą odbywać się 6 razy w tygodniu.

Do tej pory podróż do Luksemburga wymusza na pasażerach przesiadki w ogromnych, europejskich portach lotniczych i trwa co najmniej w sumie ponad 4 godziny. Wybór LOT-u oznacza o połowę krótszą podróż, ponieważ rejs na tej trasie to tylko dwie godziny spędzone w powietrzu” – mówi Marcin Celejewski, p.o. Prezesa LOT-u.

Otwarcie połączenia do Luksemburga to ogromne udogodnienie nie tylko dla pasażerów z Warszawy, ale również innych miast w Polsce, w tym Gdańska, Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Poznania, Wrocławia i Katowic. Dzięki zminimalizowanemu do zaledwie 45 minut czasowi przesiadek w hubie LOT-u w Warszawie, również pasażerowie podróżujący z Połągi, Koszyc, Wilna, Bukaresztu czy Sofii dolecą do Luksemburga w najszybszy i najwygodniejszy sposób.

W LOT szybko reagujemy na potrzeby pasażerów. Wiemy, że potrzebują oni połączenia, które da im dostęp do najważniejszych miast Europy Centralnej i Wschodniej. Dzisiaj mają LOT, który zapewnia taki dostęp. Rozkład umożliwi tym pasażerom najkrótszą podróż przez Warszawę do Sztokholmu, Rygi, Połągi, Wilna, Koszyc, Bukaresztu, Sofii, Istambułu czy Budapesztu. Do tej pory żadna inna linia nie oferowała tak kompleksowej oferty połączeń i to w dodatku przez wygodny i nowoczesny port przesiadkowy w Warszawie” – dodaje prezes LOT-u.

Bilety lotnicze w bardzo dobrych cenach: Skyscanner.pl | Tripsta.pl | Flipo.pl

Wraz z otwarciem bezpośredniego połączenia między Luksemburgiem i Warszawą LOT rozwija współpracę z linią Luxair. Przewoźnik będzie oferował połączenia do i z Warszawy wykonywane przez LOT. W ciągu ostatnich 8 lat linie oferowały swoim pasażerom możliwość podróży między tymi miastami jedynie z przesiadką w jednym z dużych, europejskich portów lotniczych. Od teraz LOT we współpracy z Luxair będzie oferował bezpośrednie połączenie. Dzięki wspólnemu programowi lojalnościowemu, pasażerowie obu linii będą mogli również zbierać mile i wymieniać je na darmowe bilety.

Połączenie do Luksemburga realizowane będzie przez cały rok komfortowymi samolotami Embraer 170 i 175, uwielbianymi przez pasażerów ze względu na przestronną kabinę i brak środkowego miejsca. Od poniedziałku do czwartku wyloty z Warszawy odbywać się będą o 07:30, a przyloty do Luksemburga o 09:30. Z kolei samoloty na trasie Luksemburg – Warszawa startować będą o godzinie 10:10, a lądować o 12:05. W piątki i niedziele, samoloty z Warszawy startować będą o 14:30, a z powrotem do Luksemburga o 17:05. Taki rozkład to rozwiązanie na weekendowy odpoczynek w Luksemburgu.

LOT to jedyny przewoźnik w Europie, który w przypadku lotów krótkodystansowych oferuje aż 3 klasy podróży, z których każda spełnia indywidualne wymagania i oczekiwania pasażerów. Obecnie, oprócz LOT Business Class, przewoźnik oferuje również klasę LOT Premium Economy Class, która łączy w sobie obsługę klasy business i przystępną cenę. Z kolei dla pasażerów Economy Class LOT stworzył specjalną taryfę LOT Economy Simple, która umożliwia im podróżowanie wyłącznie z bagażem podręcznym za cenę niższą o 30%. Ponadto w każdej z klas oferujemy unikatową gamę produktów dostępnych na pokładzie. Wszyscy pasażerowie LOT-u mogą wybierać spośród usług „a la carte”, takich jak „My Favourite Meal”, „Mój Dodatkowy Bagaż” czy zakupy Duty Free lub AirKiosk na pokładzie.

Luksemburg będzie jednym z pierwszych z destynacji, które zostaną otwarte przez LOT po formalnym zakończeniu udanego procesu restrukturyzacji. Wraz z Luksemburgiem LOT uruchomi kilka innych ciekawych tras, w tym do Tokio, Seulu, Barcelony, Zurychu, Wenecji, Aten, Nicei, Bejrutu, Lublany, Połągi, Koszyc, Charkowa i Kluż-Napoki.

NOWE REJSY NA OBECNYCH TRASACH

Razem z Luksemburgiem w sprzedaży znalazły się też nowe rejsy na już obsługiwanych trasach do Sofii i Hamburga. Dodatkowe rejsy na nocowania umożliwiają pasażerom biznesowym odbycie podróży w ciągu zaledwie jednego dnia, bez konieczności noclegu. Dzięki nowym częstotliwościom podróżujący z tych miast mogą skorzystać z porannych rejsów LOT-u z Warszawy do niemal wszystkich najważniejszych miast w Europie.

(Informacja prasowa)